+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

Únor 2013

VOCALOID

16. února 2013 v 4:14 | Hidatsenka

Valentine's Day

15. února 2013 v 18:00 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby

Sice asi píšem s malinkým spožděním, ale co už. Včera byl Valentýn. Den, který většina z nás jistě neslaví. I tak ale nikdy neuškodí využít téma k nějakému procvičení :)

Poslední týden byl docela nabitý. No, vlastně jako každý týden na internátě. Když byl ale ten Valentýn, napadlo mě zabít jednu noc a něco nakreslit. Po dlouhé době ne do školy, ale prostě jen tak pro radost. Snažím se trénovat linkování. V realsimu jsou linky jen pomocné, po čase se smažou a nikdo je neuvidí, takže nemusí být nijak mistrovské. Pokud jde ale o anime a mangu, obrysové linky jsou to hlavní. Takže pokud vypadají jako hromada rozsypaných párátek, rozhodně to nespraví ani všelijaké složité stínování.

Charaktery- můj asi nejoblíbenější pairing z Last Border- Akira X Cato


Vím, že to moc lidí neslaví, ale co vy? Lišil se váš Valentýn nějak výrazně od zbytku týdne? :D

Practise- Train journey

10. února 2013 v 12:45 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby

Žádná předloha, žádná perspektiva, žádné zákony placatosti. Pouze světlo a barvy. To bylo účel celého tohoto speedpaintu :D

Začáteční myšlenka byla si zkusit illustraci aneb vymáčknout tu představu, co máte v hlavě, co nejpřesněji na papír. Pro tento hokus pokus jsem si vybrala hlavní pairing z Last Border (další kolaborační povídka s Vanny :'D)- Akira X Cato. Ve chvíli, kdy jsem tohle začala kreslit, se děj zasekl ve vlaku. Nebudu spoilerovat, hoši prostě jeli dlouhou cestu vlakem. Tak mě napadlo zkusit vyfláknout na papír interiér vozu přepravujícího bedny s ovocem. Pro mě jakožto zapřísáhlého strachotika z vlaků to byl asi takový úkol, jako nakreslit vesmírnou stanici NASA včetně kamerového systému. Alespoň jsem tam naflákala pár rezavých krabic a základních barev. A pak vzala na nový layer světle žlutou barvu, prolnula myslím... na Screen lebo na Color Dodge? (bylo toho víc :) ...) a začala z hlavy flákat světlo. Snažila jsem se počítat s tím, kam paprsek dopadá; kam nedosáhne; kde se lomí.
Barvičky se nakonec moc nevyvedly. Plus zadní krabice má slušně seříznutý roh :'D Ale plánuju se ten samý obrázek nakreslit za pár měsíců, s tím, že popravím ty první chyby. A kdyby se to zase nepovedlo, prostě si to nakreslím o pár měsíců později třeba potřetí ^^; :DA Vaninka mě zabije- buď za Akiho vlasy, nebo jejich supr čupr plovací botky :'DDDDDDDD

Vlastní realita

10. února 2013 v 3:14 | Hidatsenka |  Diagnostika 0
"Double personality... or more?" by ~kikicri88
,,Realita. Něco, kam se vracíme, když ráno otevíráme oči. Odkud otíkáme, když si pustíme hudbu do sluchátek, když se začteme do příjemné knihy nebo když se prostě jen zamyslíme v nudné hodině ve škole. Realita pro mě osobně představuje to, kde nechci být.
Hodně lidí mi říká, že jsem dětinská. Že jsem snílek, někdy psychicky labilní. Osoba, která se směje, když na ni někdo křičí a je smutná, když se druzí smějí. Mám ale vlastní realitu. A ta obecná mě v uvozovkách nezajímá :-)... "Takhle myslím já. Celkem "normální" šestnáctiletá holčina, doufám že duševně zdravá. Jsou ale i lidé, kteří skutečně žijí takřka ve dvou realitách zároveň- v té, ve které jsmy my všichni, a v té, kterou si stvořili ve své mysli. Kteří vám nepoví, kolikátého je dnes napsaného v kalendáři, ale za to vám ku příkladu vyjmenují x stovek jmen neexistujících postav, míst a čehokoli vás napadne. Ano. Takto se projevuje schizofrenie.
Při tom slově vás jistě napadne nemoc typu artritida nebo rakovina. Já bych ale tento stav nemocí tak úplně nenazývala. Je to porucha osobnosti, která se dědí v rodině. Slyšíte, někdy i vidíte osoby a tvory, které neexistují. Přemýšlíte nad místy mimo náš svět. Bylo by to něco ohromného, kdyby ovšem všechny ty vymyšlené potvůrky po čase nezačali vaše já přemlouvat k nebezpečným věcem jako jsou sebepoškozování až vraždy.
Neznám nikoho s takovou poruchou osobně. Podobné lidi ale svým způsobem obdivuji. Slyšiny se sice dají utlumit, ale člověk s nimi bojuje až do úplného konce. Bojuje s vlastní fantazií. Přemáhá svou vytvořenou realitu.

Dokumentární film- January Schofield (Je to v angličtině, ale dá se tomu dobře rozumnět)
Sedmiletá holčička vidí a slyší přes 200 různých bludů, od zvířat přes obludy až po čísla


Realita je pro každého jiná. Někdo do té vlastní utíká dobrovolně, jiní jsou v ní chyceni násilím. Pak jsou tady ti, co zatnou zuby a prostě žijí tou realitou, do které se narodili. A těm fandím.
Protože na to já bych nervy neměla :)


ODKAZ- Krásná, leč smutná shounen-ai povídka z tomuto téma. Přiznám se, že jsem u ní skoro brečela jako malý dítě. Ale určitě stojí za přečtení, pokud rádi čtete. Člověka to nakopne k zamyšlení :)


Layout 1.3

10. února 2013 v 2:23 | Hidatsenka |  Layouty tohoto blogu


Doba provozu: 10. 2. 2013- x. x. 2013
Název: To be forbiden...
Téma: Shounen ai (boy love)
Spokojenost: 8/10
K volnému stáhnutí: Možná někdy v budoucnu
Nevím jak vy, ale... po dlouhých měsících konečně layout, se kterým jsem spokojená :) Tedy... alespoň zatím xDDD

In Tenebris- sketch

9. února 2013 v 16:27 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby

Přiznávám, že na tomhle obrázku jsem si pořádně vylila srdíčko.
Kreslení je zvláštní věc. Můžete do něj vložit vše, co cítíte, jako byste to napsali písmem, které po sobě přečtete jen vy sami :) Stejně tak když teď koukám na tenhle pic, řikám si, že to je asi propadák. Původní myšlenka byla ale jasná, což se mi u kreslení moc často nestává. Většinou začínám kreslit jako slepec, doslova jako když čarujete z vody. Fantazie příjde a když je na papíře pár čmáranců. Tady to bylo obráceně. Fantazie přišla, ale jakmile jsem něco málo nakreslila, všechno se mi vytratilo z hlavy :'DDD Tak alespoň takhle jsem to dotentila :D

Ta osůbka na obrázku je Nathaniel Drew, charakter z jednoho kolaboračního příběhu, který píšeme s Vaninkou (Xiry). S minulostí tohoto charu jsem si vyhrála jako s žádnou jinou. Často se s ním myslí stotožnuju, když je mi nejhůř; přemýšlím, jak by se zachoval on na mém místě.
Když jsem nad ním jednou přemýšlela, přišel mi na mysl obrázek podobný tomuto. Hoch schovaný ve sklepě, ve tmě, snažíc se vypořádat s vlastními myšlenkami. Když někdo otevřel dveře a svítil na něj baterkou, stínohra bubáků na stěnách měla napovědět Nathanielův strach, jeho myšlenky; to, čeho se kvůli představám ve tmě bál. Nezvedne hlavu, neuteče. Jen zvedne oči a dál se topí ve strachu. V temnotě.

I když to mám takhle teoretické, ještě zbývá to dočmárat :'D

Název obrázku je z latiny, v překladu to znamená "V temnotě". Alespoň něco nás v té škole naučili =) :DD


Zápis/ nábor AFFS

9. února 2013 v 4:39 | Hidatsenka |  O blogu

Dobrý večer přejeme :D

Jak jistě víte, blog nebyl asi rok v plném provozu. Za tu dobu koukám ztratil všechna stává afilliates, což mě moc mrzí. Bohužel- asi se to dalo čekat.
Když už se ale blog rozjíždí, bez affísků to nejde :3 Jednak bych se nudila já, boť bych neměla koho obíhat, a jednak by nikdo nebyl tady :D Budu tedy vděčná za každý spřátelený blog :)

Upozornění:
- Na vaše blogy chodím dle času. Někdy jednou týdně, jindy co druhý den. Bude záležet na věcech ve škole :) Budu ráda, když se tu někdo ukáže jednou do čtrnácti dní.
- Komenty typu "obíhám" nebo "je to pěkný" nevedeme :D
- Pokud se nezajímáte o kresbu/ grafiku/ povídky/ hudbu/ anime/ koně/ blbosti/ šílené lidi, prosím, nespřátelujte zbytečně. Často se stává, že ani jednu stranu pak nebaví obíhat, pokud je blog zaměřený na jiné téma, než vás zajímá.
- No... asi vše :D


I přesto chceš spřátelit?
1) Nickname
2) Tvůj blog + popř. e-mail nebo dA
3) Četl/a jsi upozornění? Souhlas? :D
4) Jestli sbíráš diplomy za affs, co na něj :)Kvůli nedostatku času beru 7 přihlášených. Pokud se tedy vůbec někdo najde, to už je druhá možnost :D

Norki- sketch

9. února 2013 v 3:14 | Hidatsenka |  WIP's- work in progress
Pozdní hodina, tak, jak to bývá u Haidyny zvykem. Ačkoli mám složku plnou rozkreslených prací, opět jsem začala něco nového :D

Původně to měl být pokus o Lethana. (To jsou... mno, Fjordi s křídly, takže dejme tomu pegasové :D). Dneska jsem ale hodně unavená, takže kreslit křídla se mi nakonec nechtělo. Kdo by na to taky měl chuť ve dvě ráno? Tak jsem koníka nahrubo vystínovala, vymyslela pár markingů a udělala si z něj nové OC- Norki.
Samotné to jméno mě trochu deptá. Zní to jako norek, z nichž se vyrábějí kožešiny :D Ale k tomu zvířátku má takhle potvora ještě daleko. Prostě mi k němu seděla tak písmena. Norki. Ještě mohlo být Norik (to je ale plemeno koně) nebo Inork (To zní jak jméno pro rejnoka) :D

Je to jen skica, takže uvidíme, kdy mě napadne jak to dokončit :) Jestli vůbec :DD


P.S. To světlé kolem cesty není písek, ale suchá tráva :'DDDDDD

Jinak předem varuji, že se chystám blog spamovat starými skicami. Mám jich plný notebook, ale nic dokončeného. Však- aspoň v něčem jsem nenapravitelná :)

SHINee- Lucifer

3. února 2013 v 13:45 | Hidatsenka |  Hudba

Ne, nebojte se, Hay se nezbláznila a nezačala poslouchat korejský pop :D Jen něco ^^ :D

Na tuhle písničku jsem vlastně přišla díky Vanince (stejně jako na další půlku mého playlistu ^^; ). Je to rychlý, svěží, rytmický... A hlavně tam je TaeMin ^^ To je ten hošan s dlouhýma vlasama a červeno-černým outfitem. Nevím, nemůžu z toho kluka spustit oči :D Trochu si za to připadám provinile, protože vypadá trochu jako holka, ale ty pohyby a všechno... Proště krásná písnička a krásní hoši, i když každý na to může mít jiný názor :)
A ještě malá fotečka TaeMina. Tu jsem našla vlastně úplně jako první na fcb. To měl ještě krátké vlasy :) Horší je- jak ho máte poznat, když si v každém videoklipu jinak barví a upravuje vlasy a obličej mají všichni Korejci a Japonci stejný? :'DDDD