+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

Leden 2012

Demi Lovato VEVO- Give Your Heart A Break (live)

19. ledna 2012 v 14:45 | Hidatsenka |  Hudba

Tak to silně nedávám. Je divné začínat takovouto větou, ale vážně mě nic jiného nenapadlo. Z Demi se stala Paní zpěvačka s velkým P :) Zprva jsem nevěřila, že je to live show, ale jak začala zpívat poslední takty bridge (Everytime you RUUUUUUU-UUUUU-UUUUN :D), uvěřila jsem. Je to úžasný, dokonalý a na to, že Demi moc neposlouchám, má perfektní hlas :)


Nemyslíte? ^^

Plány rekonstrukce blogu

17. ledna 2012 v 22:55 | Hidatsenka |  O blogu

Ano ano, Haidynka v novém roce 2012 trochu pochrapuje, že? Chcelo by to něco nového a to jak v oblasti článků, tak v oblasti layoutu. A stejně jako loni se můžete i letos těšit na KOMPLETNÍ rekonstrukci blogu, která tradičně probíhá kolem ledna až února.

Pro jednou si tuto tradici splním i kdybych ji měla dělat cez noci! :D Všechny víkendy v roce 2012 jsem měla zatím solidně napěchované, takže bylo takřka nemožné přestavovat blog. Měla by to být operace na jeden víkend, jelikož neusnu s vědomím, že mám rozbombardovaný blog přestavbou celý týden xDD O novém vzhledu jsem přemýšlela už včera a přiznám se, že dost hloubkově. Napadá mě nějaká představa, jak byc chtěla rozvrhnout layout, aby se trochu "odpoutal" od pravidel blogových vzhledů: vysoké záhlaví, pod ním spuštěná stránka a kolem okraje. Tomu odzvonilo. (Mimochodem tento retro lay jsem musela nastavit kvůli tomu, že jsem nesnesla to hrozné záhlaví minulého laye. To už raději budu koukat tady na to kotě xDD) Už u nějakého předchozího laye jsem chtěla vložit do záhlaví animaci, tehdy jsem to ale vzdala kvůli složitosti umístění. Uvidíme, jak si povedu letos :D

Krom nového grafického vzhledu by se měl blog rozdělit na více částí. Některé návštěvníky totiž zajímá pouze grafika, někdo by si možná rád početl v deníku a jiní by si možná vzpomněli na Tear Cry a její příběhy. Není ale pěkný pohled, když je tu všechno smíchané dohromady. To je tedy velká motivace abych pobrala zbytky kreativity a vymyslela něco, aby to bylo přehledné, ale zase ne tak přehledné a uspořádané jako složky s mými layery (dělení složek: Kůň> Linky>tělo a hříva, Barvy> základní a stínování a markingy, Hříva> hříva a ocas a kopyta... Složka Kůň tedy obsahuje složky obsahující další složky :S :D) Podle návrhů mé schyzofrenie by se měl blog tedy dělit na "Pisatelství" (příběhy, básničky, písničky, recenze a vše o Tear Cry), "Kreslírna" (mé kresby, WIPka, grafika, tutoriály, fotogalerie, oblíbená tvorba...), "Kronikářka" (deník adminky, deník blogu, možná deník Sarah) a asi ještě odkaz "Pomoc", kde najdete nějaké ty vysvětlivky. Vše se může ještě nějak změnit, ale to pochybuju. To je zatím o rekonstrukci vše. Moc se na ni těším, tak doufám, že se těšíte trochu i vy :) Pokusím se najít čas co nejdřív.

WEB ČI BLOG?
Přemýšlela jsem už mnohokrát o založení samostatného webu Hidatsenka.com. Jistě, bylo by to možná jednodušší co se úprav týče, blog je někdy hrozně tvrdohlavý server. Ale blogování je blogování, blogeři jsou fajn lidé a... vlastně vy, blogeři, jste skvělí lidé :) a web... to už by ztratilo veškeré kouzlo. Nechme to budoucnosti, co myslíte? Kdyby jste měli na výběr doménu blog.cz nebo com, kterou byste brali a proč vlastně?


A ještě jsem zapomněla na malý vzkaz pro Affs:
HALÓÓÓÓÓÓÓ, dobré ráno stará mama! To všichni spíte bo co? :D Nikdo nic nepíše, nikdo nic nekomentuje... Krom Sam, Veve, Mid a Tiny skoro nikdo nic nového nepřidává. Sice nestíhám, ale začínám se na blogu při obíhání solidně nudit, to samé i na dA :D Chápu, že teď bylo hodně písemek, někteří i pozastavili blogy (R.I.P. :/) ale i tak by mě zajímalo kam jste všichni tak stádově zmizeli :O. Kdo z AFFS tedy četl tohle, ať zmíní v komentářích slovo ježek :DDD Ať vím, kdo čte a kdo si na to pouze hraje xDD

Pro dnešek končím, už jsem měla hodinu chrápat a to jsem se ještě na fyziku ani nepodívala oO" Milé vědět xDD
Tak se mějte bobani a těšte se :))
~Haidy

City Of Ember

14. ledna 2012 v 13:00 | Hidatsenka |  Filmy, které stojí za shlédnutí!

Po dlouhé době píši další článek. Návštěvnost se zvedla, takže začnu asi recenzí na nádherný film, který jsem viděla včera večer. Jmenuje se City Of Ember...

Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy…
Zdroj: Google

Osobně si myslím, že je to úžasný film. Způsob, jakým to bylo natočeno, i celý námět podzemního města Ember. Celou noc jsem si to přehrávala v hlavě a i v tomto momento to sleduju :D Ani moc nevadí, že je to v původním dubingu a já neměla stažený český titulky, i tak jsem tomu kupodivu rozumněla. Doporučuji shlédnout ;)


Talentové zkoušky

9. ledna 2012 v 21:11 | Hidatsenka |  O admince

Ano ano, opět se hlásím. Ne, bohužel nemám žádnou novou grafiku, nudný příběh ani nic podobného. Mám v úmyslu úplně něco jiného. Možná už ze sociálních sítí (facebook, deviantART) či ode mě samé víte, že jsem dnes byla na talentových zkouškách. Pro ty, kdo neznají, talentovky jsou součástí příjmaček středních škol s uměleckým zaměřením. A podle toho to taky probíhalo :)

Přiznám se, že jsem měla neúnosnou trému a přepadala mě hysterie. Jednak jsem se bála, že všichni budou lepší než já a skončím tak zase jako exot. Druhý důvod mých neúnosných obav byl ten, že pět z mých dvaceti povinných domácích prací byly ty digitální- vytištěné. Nevěděla jsem tedy, jestli mi je vůbec příjmou. A navíc všichni měli domácí prace ve složkách A3 nebo A2, jen já malý šanonek A4 --" Prostě děs. Hned ze startu jsem směnila svůj podpis na šíleném papíru plném jmen přihlášených za číslo, kterým jsem se později podepisovala na výkresy- 328/G :D To bylo moje nové umělecké jméno toho dne. O pár minut později jsem byla přinucena (už zcela sama, jen se svými vrstevníky) následovat kantora do první učebny. Opatrně jsem tam nacupitala, hodila bágl i se složkou A2 na zem a rozvalila se na typicky školní židly. Za mnou seděly ještě dvě holčiny, jejich pohledům jsem se ale snažila mermomoci vyhnout. Taková nevraživá atmosféra, hnusné ticho... Dokud se místnosti nevrazila Anička, rozzářená jako sluníčko, a nerozmetala celé to mlčení jedinou větou: "Ahoj... není tady místo?" Pak jsme se konečně rozpovídali a zjistili, jak super kolektiv jsme si vybrali. Vlastně nás tak rozdělili a já spíš jejich rozhovor sledovala a občas něco dodala- nejsem typ člověka, co by žvanil za každou cenu. Debaty ohnedně stylu muziky a oblíbeného média utichly až s příchodem učitele, který nám nesl první zadání.


1. ÚLOHA- tvořivý úkol- Když nám ten učitel oznámil téma, málem jsme chcíply, nemám páru jestli smíchy nebo obavami. Chcel, abychom nakreslily obraz pastelama na papír A2 na téma "narozeninová party". To si každý převzal po svém, ale ve výsledku byly na všech obrázcích pestrobarevné balónky :D Všichni takové veselé, barevné, šťastné okamžiky... Jen Hay prostě nakreslila chladný modro šedý obrázek s deprimujícím motivem odmítnutého plyšového medvídka :DDD Měli jsme na to asi jen dvě hoďky, takže to byly nervy jako blázen... A pak zastříkat fixativem, ponechat v koutě a hurá do další učebny, která byla (naštěstí) o patro níže.

2. ÚLOHA- illustrace- Obor kresba a illustrace se to nejmenuje jen tak nadarmo! Hned u druhého úkolu nám rozdaly dvě básničky, přikázali, ať si vytáhneme tuž, a jdeme na to zlato :D Naše illustrace k básničkám.

>>Sám doma
U nás večer straší.
Když tu nejsou naši,
špacíruje po domě
mlaskal, chroustal, pažral, stejskal
a tak podobně.

Ni cenného neukradnou,
jenom sbaští, na co padnou:
salám, sýry, vajíčka.
Mlaskal, chroustal, pažral, stejskal
a je prázdná lednička.
Pak je klid a v domě ticho.
Jen mě trochu bolí břicho.
K této veselé básničce jsem nakreslila chlučinu, jak spí, kolem sebe měl v posteli pizzu, lízátka a zpinavou pusu od něčeho a pak takovou tu bublinu jak na něco myslí... a v té bublině ledničku a všechny ty duchy :D Prostě error xDD

>>Hodná Běta

Byla jedna hodná Běta,
měla muže Otu.
Ten odešel na kraj světa,
nechal jí jen botu.

Hodná Běta žila v botě,
měla plno děcek,
každé ráno při sobotě
šoupla je do necek.

Když je v neckách vydrbala,
vyleštila botu
a pak tiše oplakala
ztraceného Otu.

K tomuto jsem nakreslila starou botu jako domeček a venku myš a několik myšat v neckách :DD

3. ÚLOHA- portrét podle živé předlohy- Po illustrování dětských povídaček jsme měli hodinku volno. To jsme si skočili s taťkou na oběd, ale pak nás čekalo ještě něco zákeřnějšího. V ateliéru na nás čekalo osm stojanů kolem dokola a vprostřed jedna židle. Tu v zápětí obsadil nějaký mladý chlapík, kterého jsme měli během dvou hodin nakreslit tužkou či úhlem na šedý balící papír A2. Přiznám se, že ty oči měl na papíře jako nějaký mentoš, taky jsem je x-krát překreslovala :D Nakonec se ale povedlo celkem slusně mladého pána znetvořit. Krom očí, se kterýma si vždy hraju a který jsem měla pochválený od kámošky ^^ xD

4. ÚLOHA- (jednoduché) zátiší- Ano, na stránkách mají skutečně napsáno "kresba jednoduchého zátiší". Takže jsme si s holkama plánovaly, jaký tam bude ovoce v misce a podobně. Místo banánů a jablek si ale na nás přichystalo oranžovou krabici, na ní hadr v barvě slonovinové kosti a na tom hadru flášu od vína, nějakou pofidérně nažloutlou oO" Kdybych s sebou neměla krom normálních i ty tekutý tempery, asi bych to silně nedávala :DD Prostě děs. Po hodině a půl jsme museli odevzdat obraz A2, malovaný temperami na výšku, na kterém byly všechny tři předměty. Možná jsem si dobře načrtla ten hadr, ale tím to hasne- tempery nejsou ve většině případů přiliš přátelské médium ^^;

Naštěstí jsem ale všemi čtyřmi úkoly prolezla bez újmy na už tak dost vratké psychice a dokonce se na celý den i slušně zabavila. Jen si teď tak vzpomínám, že se mi černá tekutá tempera rozkřápala a v této chvíli mi zřejmě barví batůžek na cool černou :DDD Tak to jdu honem uklidit. A zítra si podtrhnu pověst hnědovlasé blondýny, jelikož krom talentovek jsou na škole i příjmačky. Což znamená, že zítra si ještě pojedu vyplnit nějaký testík, vyslechnu si, že jsem rupla a půjdu si hledat info o příjmačkách na polygrafku Olomouce xDDD Ale dala jsem talentovky a to je hlavní! (Bacha, teď budu machrovat jaký nejsem king :DDD xDDDD Néé, to byla samozřejmě pouze legrace :))

Fifteen!! ^^

8. ledna 2012 v 2:03 | Hidatsenka |  O admince

Áno, je to tak, adminka Haidynka má patnáct let :) To to ale letí, co? :D

Nějak mi to bylo jedno, ale po úderu dvanácté hodiny noční jsem začala jančit- jsem zase o rok starší. Není to tak dlouho, co jsem na otázku "kolik ti je?" automaticky vyprskla "dvanáct!", což se mi stává bohužel dnes a denně xD Nějak si nezvyknu na to, že se věk kýždým rokem mění :3 Oslava patnáctin vypadá zatím celkem bledě, jelikož mi zbývá do pondělí udělat ještě 6 kreseb. Takže budu zřejmě slavit s tužkou v ruce. I tak ale všem děkuju za brzká práníčka a úplně nejvíc milé Ell aka VanilleNoire za nádherný gift, ze kterýho nemůžu odlepit oči (přesněji z NĚJ ^^) Ještě jednou děkuji, Colm a Sarah tu vypadají úžasně, no ne? Hlavně Lety! <3


Tak a já se vracím k tužce a skicáři :) Měj te se pěkně a užívejte soboty líp, než já :DD
Vaše (už zletilá) Haidynka ^^

Až příliš živo

7. ledna 2012 v 2:35 | Hidatsenka |  Hlášeníčka

Nezdá se vám, že na blog trochu zapomínám? Mě se to teda nezdá, protože jestě stále nespím :D Ona je to realita. Má to ale zase tři příčiny.

Jednou z nich je, že se blíží pololetí a my píšeme každý den od 3 do 5 písemek. Pak jsem ráda, když se vyhrabu z těch knížek a trefím do postele. Druhá, mnohem závažnější, je...
PŘÍCHOD TALENTOVEK!
Ty jsou už v pondělí a já mám jen 12 ze dvaceti povinných domácích kreseb. Takže kreslím jako mourovatá. Tolik jsem se jich bála, nejednou měla kvůli nimi noční můry a teď to prostě nedávám a nemám ani čas přemýšlet nad obavami :D Včera jsem sice stihla nakreslit dva picty, ale to je hrozně málo na to, že dnes jich musím dát 6 a to ještě na slušné úrovni. Nejlepší by bylo, kdybych všech 8 zbylých stihla dnes, abych měla v neděli volno. Ano, těm bystřejším gratuluji, natrefili jste na třetí příčinu. V neděli 8. ledna mě totiž nemilosrdně vyčkávají patnáctiny. Oslavovat sice budu s tužkou v ruce a skloněná nad A4, ale i tak bych si přála jeden dáreček... Ať to v pondělí sakra vyjde :) To ale nezáleží na štěstí, ale na té jejich porotě :D


Ještě se jistě ozvu. Zatím se loučím, přátelé, už skoro spím :D

Skrze zimní krajinu...

3. ledna 2012 v 15:17 | Hidatsenka |  O admince

Hned na začátek bych se vám ráda omluvila, že nic nepřidávám. Stojí za tím zřejmě nedostatek inspirace ke kreslení, nachrchlaný hlas a hrabání se v Tear Cryjském životě. Pak nezbývá čas vymýšlet co na blog.

Předpokládám, že asi každý z nás se dnes pokoušel vstát pěkně brzy, vyspalý a plný síly. Ono aby to nedopadlo podle pořekadla "jak na Nový rok, tak po celý rok." A abychom nerušili zvyky, Hay se zase hrabala z postele 7:24, kdy ji probudila nasupená mamka. Vycházet totiž musíme nejpozději 7:20, abychom stíhali. Kruhy pod očima, "nenamalovaná" (= bez make-upu, kterým zakrývám ty kruhy :DD), rozcuchaná a ke všemu hladová jako vlk jsem vyrazila do školy rychlostí světla. Do zvonění jsem sice dorazila, ale učitelé si ani tak neodpustili rádoby vtipné poznámky na účet mé chodící mrtvoly. A kdybych si ještě stěžovala na špatný den, hned druhou hodinu jsem chytla N za nevypracovaný domák do češtiny. Se nemá divit, když chce první den po prázdkách úkol :DD pak ještě trochu nepodstatnou jedničku z angličtiny, kterou u mě všichni berou jako naprostou samozřejmost, a hurá zpět domů. Zdá se mi, že ve škole pracuju jen v jazycích- z ČJ koule, z AJ jednička a z NJ se povedla napsat všechna slovíčka, což byl celý sloupec na A4 popsaný blbostma jako je oblečení a podobné. Jediný, co si z toho ještě pamatuju, je čepka- die Mütze ^^ (čti "myce")

Abych to tak shrnula- nechce se mi nic dělat, odmítám chodit a mám hrozný pocity z představy, že už za pár dní bych měla držet v ruce občanku. Tu ale uvidím až za měsíc, bo se mi to nechcelo před Vánoci vyřizovat. Ano ano- Haidynka bude o něco málo starší a zase o něco málo hloupější ^^;

No nic, loučím se s Vámi :) Asi se mrsknu něčím po palici, abych se konečně probrala a je i trochu možné, že bych mohla začít dělat něco užitečného :D No, uvidíme.

Speedpaint- Survive

1. ledna 2012 v 22:28 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby

Bude to už asi pěkný pár dní, co jsem rozhodla naškrábat tady tohle. Už to dlouho leží ve složce Actual work, i přestože vím, že to nehodlám dodělat :DD
Původní myšlenkou obrázku bylo, že nakreslím GDI Queen jak skáče v mracích. Za ní měla být v pozadí drobná hrstka bílých pegasů a mohutný slneční palác. Nepovedlo se- na paletě ruka sjela k červené a oranžové a už to tam "hořelo" :DD Nakonec to bylo i trochu užitečné a přínosné. Během dvaceti minut, které jsem nad tím strávila, jsem zjistila tři věci- kreslení Queeniných markingů je za trest, nikdy si nemám hrát s DPI a nemusím se pokoušet o plameny a myslet si, že je umím- prdlajs umím! :DD Dost jsem to musela odbít, jelikož mám na krku mnohem důležitější věci. To je asi takový pocit, jako když večer s napětím čekáte, až příjde mamka a dořve vás, a ruku raději držíte na káblu aby jste to preventivně vypli :DDD


No nic, přeji krásný první den 2012 ^^

Nový začátek

1. ledna 2012 v 1:56 | Hidatsenka |  Hlášeníčka

Nový rok, nový začátek, nové šance...

Je to zvláštní, ale zdá se mi, jako by se všechny ty starosti a smutek zastavili na prahu času a vše začalo znovu na nepopsaných stránkách. Nemám co k tomu dodat, snad ještě že jsem vám slibovaný ohňostroj natočila na dvě videa, která dnes k večeru poputují na facebook a pak snad i sem ^^

takže opět přeji vše nejlepší a užívejte si první den roku 2012 v pohodě a ve zdraví :)
Vaše Haidynka ^^