+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

The Mermaid- část třetí

29. července 2011 v 11:45 | Hidatsenka |  The Mermaid
Ještě než odjedu, tak vám sem dám další kapitolu toho, co nikdo nečte a čím tak ochotně látuju díru mezi prologem Haiddem Losie a první kapitolou. Tu mám ale doma, takže si ještě nechte zajít chuť; vy chcete první kapču a já tu spisuji už druhou, takže zatím nic xDDDD Ale snad vám tohle zatím na zábavu stačí. Je to trochu delší, když tu na víkend nebudu, aby jste se nenudili :DČást třetí- POZNÁNÍ

Čas běžel tak rychle, že si ani neuvědomila, že prošvihla oběd. Celý den ležela v pokoji na posteli a úpěnlivě zírala na malou brož. Když uslyšela netrpělivé klepání, rychle medailon zamotala zpět pod mikinu a hodila pod polštář. V tu chvíli se dveře rozrazily a objevil se v nich Mat. Vypadal překvapeně. V rukou dřímal otlučený notebook a mířil rovnou k ní. Oddychla si. Lekla se, že jdou rodiče. Zavřela dveře pokoje, spěsně zalovila pod polštářem a vytáhla mikinu s tím malým tmavým medailonkem.

"Mohlo mě napadnout, že ho máš pořád u sebe," řekl s nepatrným náznakem úsměvu, spíše jako by měl z té věci strach. Kate při jeho vyděšené reakci obrátila oči v sloup a posunula se na kraj postele, aby si mohl sednout vedle ní. Mat byl sice o dva roky starší, ale za to ho více děsily věci vymykající se lidskému chápání. Rád měl ve všem jasno a ke všemu hledal vysvětlení.
"Něco jsem o tom medailonu zjistil. Vlastně jsem zjistil, že jsem nic nezjistil. Ty znaky na víčku nejsou nic. Teda aspoň nic, co by bylo v našem světě," vytvětloval jí nenuceně. Snažil se ignorovat tu malou lesklou věcičku, nebezpečně vyzhlížející zpod mikiny. I tak ji nenápadně po očku sledoval, jestli se netočí nebo zase nedělá nějaké zvláštní psí kusy. Kate po něm šlehla nevraživý pohled. Došlo jí, co má Mat v plánu. Jeho praštěná kamarádka mu často vyprávěla o nějakém zvláštním světě plném cizí mythologie. Na první pohled se to děvče zdálo být normální. Bledá holčina s krátkými, černými vlasy a černýma stínama kolem tmavě šedých očí. Působila jako normální středoškolačka, ale kdo ji poznal víc, většinou si začal myslet, že je psychicky narušená. Sice jen nerada a s odporem, ale tu zemi popisovala naprosto do detailů. Tak detailně, až je z jejího pohrdavého hlasu poléval smrtelně ledový pot. Kate se na ni často dívala jako na nějakou čarodějnici a nebyla ráda, když se s ní Mat bavil. Chodil s ní ale do třídy, takže se s ní bavil, hlavně o tom jejím světě. A tak se s ní musela bavit i ona.

"Dory by ty znaky mohla poznat. Říkala, že ta její země má vlastní šifry. Co když je ta věcička skutečně z to...-" "Ty jí to vážně věříš?" štěkla po něm chladně. "Jak můžeš vědět, že nám medailon nešlohne?..." Její hlas byl najednou plný nenávisti. Měla ji za lhářku, ať se snažila sebevíc, nevěřila jí. Mat ji ale prosebným pohledem umlčel.

Mat se na sestru široce usmál. "Jen jediný hovor. Uvidíš, že je fajn, jen ji málo znáš," uklidňoval ji. Evidentně jeho konejšivý hlas vyšel nazmar. Mě stačí, že jsem slyšela ty její ulítlý historky, pomyslela si nenávistně. Bratr otevřel malý laptop. Na pozadí se objevilo okno Skype, otevřené u kontaktu "Dory Hudson". Klikl na zelené sluchátko v okýnku a během vytáčení sledoval Kate, jak ničí notebook planoucími pohledy.

Do pár vteřin se ozval vysoký, klidný hlas. Člověk by ani neřekl, že dívka, jíž téměř dětský hlásek patřil, chodí na střední. "Ahoj Mate, copak potřebuješ?" Ozval se hlas z laptopu. Pár vteřin na to se zaply i kamery a na obrazovce se objevila její věčně usměvavá tvář. Ačkoli chodila často v černém a malovala si kouřové stíny, byla snad vždy dobře naladěná. "Ahojky. Promiň že rušíme, ale potřebujeme menší pomoc." Na chvíli se vytratil z dosahu kamery. Natáhl se k polštáři a přes látku rukávu s respektem medailon zvedl za tenký řetízek. Když se medailon dostal do zorného pole kamery, Kate se nevěřícně plácla do čela, jako když si Mat povídal s papouškem v ZOO. Dory náhle z tváře zmizely všechny známky úsměvu a její už tak bledá tvář se ještě více podobala bělobě ducha.

"Musíme vědět, co znamenají ty znaky na víčku." Z pod postele vyhrabal starou lupu z postrácené laboratorní sady a opatrně si prohlížel drobné ornamenty na víčku. "Je tam něco jako zrcadlově otočené N, pak cosi jako A bez přepážky a-" "Moi de passue kõr sireley. Lay khu gebore, fris khu liew." Řekla Dory a skoro nepohla rty. Pořád byla bílá jako stěna. Mat zmateně počítal písmena pod tlustou lupou. "Jo, asi ses trefila. Ty ten krám znáš?"

"Ten tvůj krám skutečně není z našeho světa. Pochází z Tear Cry. Tamní lidé mu dali jméno XXX. Patřil Anderomee, nevěstě Akeho, boha smrti. Daroval jí ho jako zásnubní dar. Hlavně si no nezapínejte kolem krku, nevím, co je to za hračku, ale jistě to nebude žádný obyčejný medailonek z jevelrnu. A to, co je na tom napsáno, jsou tearské runy. Je to starý citát, a znamená to něco jako ´obrať hlas do ticha, smrt ke zrození, tmu ke světlu´, význam té věty ale chápala jen Andromea. V Tear Cry se ztratil před stovkami let z Adromeina hrobu. Podle legend ho Amdromea i po smrti hlídá a opustí ho i jeho majitele teprve tehdy, až se medailonek vrátí zpět do její hrobky." Následovala dlouhá odmlka. Mat hleděl na malou lesklou věcičku na stříbrném řetízku s pokorou v očích, zatím co Kate si znechuceně prohlížela udivenou tvář Dory. "Můžu se zeptat, kde jste ho našli?" zeptala se po odmlce a snažila se v hlase skrýt podezdřívavost.

"Myslím, že historce o broži, pohřbené v záhonku povadlých růží, asi nebudeš chtít věřit," zazubil se Mat a neklidně se zavrtěl, zatím co jeho sestra se ani nehla. Dory se puberťácky ušklíbla a opět nahodila tvář, které by se dalo bez nadsázky říkat pokerface. "Je to všechno? Pokud byste potřebovali ještě něco vědět, stačí zavolat." řekla klidně. Sotva to ale dořekla, někde za ní se ozval jí velmi podobný hlas o něco málo mladší, cizí dívky. "Nymfy nepruď a otevři, slibuju, že nepadne ani jediný slovo o Tear Cry!" volala dívka v pozadí. V té chvíli na ni Mat vytřeštil oči. "Ty máš sestru?" vykřikl nepodmíněně. V tu chvíli se ale spojení přerušilo; spadl jejich spolehlivý internet. Byl spoleh, že každý den několikrát vypadne.

Kate vypadala najednou mnohem klidněji. Naprosto se v tom motala. Má jí věřit, nebo si to všechno jen vymyslela? Byla historka o daru Andromey pravdivá, nebo je to jen další výplod její nezvedené fantazie? Místo aby řekla cokoli o medailonu, vytrhla ho Matovi z ruky, hodila na postel a bratra tlačila i s notebookem z pokoje ven. "Fajn, už víme, co je zač a teď se půjdu zcela normálně převlíknout a naprosto normálně se půjdu bavit ven na ten Miřin nudný večírek. Zatím se můžeš pokusit se s ní ještě spojit a vyptat se jí na nějaké podrobnosti, jestli to nejsou jen výmysly. Díky, čau," dořekla škubavě a zavřela za bratrem těžké dveře. Mat jen uraženě zvedl husté obočí, pokrčil rameny a zmizel za dveřmi pokoje na druhé straně úzké chodbičky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jestli si tu byl/a, klik!

Klik!!!
Nejsem tady! XD

Komentáře

1 Samira Samira | Web | 30. července 2011 v 10:17 | Reagovat

je to veľmi zaujímavé a dosť tajomné (celé som si to teraz prečítala :)) Páči sa mi, že sa tam spomenul aj svet TC ;)
neviem čo by som o tom ešte napísala snáď len to, že sa teším na ďalšiu časť :D

2 Nika Nikči Nika Nikči | Web | 30. července 2011 v 19:38 | Reagovat

Budeme SBé ? :-)  :-D  :D Máš veľmi pekný blog .

3 Effy Merillis Effy Merillis | E-mail | Web | 31. července 2011 v 17:57 | Reagovat

A co to dělá? hej! další část!!!

4 Dee Dee | Web | 31. července 2011 v 18:53 | Reagovat

UŽASNÝ, dej další část honeem :DD
fakt super

5 Sirocco Sirocco | Web | 1. srpna 2011 v 9:36 | Reagovat

Moc super :-D Oh a Hay? Mohla by si ísť (ak tu už budeš xD) na skype? Chcem sa s tebou porozprávať ;)

6 Midnight Midnight | Web | 26. listopadu 2011 v 13:51 | Reagovat

Tahle povídka vypadá zajímavě. Doufám že brzo bude další díl. :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama