+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

DeviantART- Vysvětlené pojmy

22. července 2011 v 15:03 | Hidatsenka |  Ostatní
Jak tak brouzdám po netu, napadlo mě vysvětlit vám některé výrazy. Mnozí z vás většinu tohoto dávno ví, ale jiní se to bojí přiznat, nebo si myslí že to ví a přitom tápou :D Takže pro ty, kteří se chtějí dozvědět více... schováno pod perex xDDDDD

Art trade- Něco jako výměnný obchod. Ty někomu nakreslíš obrázek a on ti na oplátku taky něco nakreslí. U art trade se většinou hraje "fifty fifty", pokud on ti nakreslí 2 koně, ty mu musíš taky 2 postavy. Většinou byste si měli předem ujasnit, co chceš aby ti namaloval za char a naopak.

Collab- Když s vámi někdo chce udělat collab, chce s vámi spolupracovat na nějakém obrázku. Takže teoreticky by každý na tom obrázku nakreslil nějakou část. Pak by to bylo vaše společné dílo.

Commission- Placený obrázek. Pokud po někom chceš commission, znamená to, že on ti nakreslí co si řekneš, ale ty mu za to naoplátku zaplatíš. A pokud je to pouze commission, platí se penězi. Za commishe se platí většinou předem, ale záleží na domluvě. Dělají je spíše profesionálové, protože kdo by platil penězi někomu, kdo kreslit neumí, že? Měna, kterou se platí, jsou většinou dolary nebo eura, ale pokud je to čech, může to být i naše měna (koruna).

Contest- Contest je něco jako soutěž. Nějaký uživatel napíše, co mu musíte nakreslit, př. zelenou kočku. Když ji nakreslíte a pošlete mu odkazna ten obrázek, jste zařazeni do contestu. Uživatel si pak vybere ze všech obrázků v contestu 3 nejlepší, které ocení pointy.

Character- Char je postava (kůň, člověk, vlk...), kterou si vymyslíš. Určíš jeho vzhled, chování atd. a tak ti vznikne vlastní charakter. Když potřebuješ, aby ti někdo tvůj char ztvárnil v nějakém díle, udělej si character sheet, kde vypíšeš vše, co o tom tvém stvoření potřebuje vědět, třeba jméno, pohlaví, barvu, výšku, věk... To je u každého zvířete undividuální. U lidských charů se ale char sheety nevídají moc často.

Kiriban- Asi nejčastější otázka; co je to vlastně kiriban? Tento název je něco, jako reguest za určité zobrazení stránky. Abych to lépe upřesnila, vezmu si příklad Ceronu. Její Previews profilu bylo 108,468 lidí. (Tuto informaci nejdeš v profilu ve světlé liště, máte tam kolik obrázků jste už uploadovali, kolik výtvorů máte ve scraps, kolik komentů máte u všech svých děl... a pod tím jsou Previews.) Takže si určete číslo o něco větší než je vaše aktuální Previews. Cerona si dala 111,111. Až příjde někdo na její profil a v previews uvidí číslo 111,111, znamená to, že je právě ten 111.111. návštěvník jejího profilu. Pokud toto číslo uvidí, vyfotí si stránku (alt+ print screem) a uloží. Poté pošle Ceroně odkaz na ten obrázek, kde bylo vyfoceno že on zastihl 111.111 previews a Cerona je povinna mu nakreslit nějaký reguest. Takhle to chodí.

Llama- Odznak, který si dáváte mezi sebou na dA. Víc o tom nevím xD

Point commision- Tento typ commishe je vlastně to samé, jako normální commission, ale z tohoto neplatíš penězi. K placení použije tzv. pointy (body), které ti lidé sypou do donation poolu.

Pointy- Tak to je univerzální virtuální platidlo v síti dA. Point znmená z aj bod. Tyto body získáš děláním point commishů, plněním contestů nebo jen tím, že ti je daruje někdo, komu se líbí tvá tvorba. Za několik set pointů si můžeš koupit premium účet, který nabízí více možností na tvém účtu dA, třeba vkládání obrázků do popisků, ID popisů, vkládání odkazů nebo psaní kritik. Většinou se ukazují jako bílé puntíky a červeným pluskem na sobě.

Reguest- Asi nejrozšířenější požadavek na dA. Jde o to, že někoho poprosíš jestli by ti něco nenakreslil. Bez placení, bez pointů, jen tak z dobré vůle. Hodně lidí reguesty dělá, někteří si je uzavírají, protože nestíhají.

Snad jsem vám trochu pomohla, kdyby jste chceli ještě něco vědět, stáči napsat ;)
Prosím kopírujte se zdrojem :)
Vaše Haidy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jestli si tu byl/a, klik!

Klik!!!
Nejsem tady! XD

Komentáře

1 Effy Merillis Effy Merillis | E-mail | Web | 22. července 2011 v 15:09 | Reagovat

heh, a teď už se na DA sna vyznám líp..xD

2 Veris Autumn Starly Veris Autumn Starly | 22. července 2011 v 15:11 | Reagovat

co třeba jít na icko ty chytráku náš :D

3 Samira Samira | Web | 22. července 2011 v 15:18 | Reagovat

ešte si to mne vysvetlila už minule xDDD inak na Sleet mám rozpísané články ale nebaví ma ich tam zverejňovať keď jediná som tam ja aktívna :///

ja viem že ten lay je jednoduchší, ale som za jednoduché laye :D :D

4 Sirocco aka Bloodsiri Sirocco aka Bloodsiri | Web | 22. července 2011 v 16:22 | Reagovat

a ja som to vysvetlite tebe a mne zase PlushMutt XD

5 Samira Samira | Web | 22. července 2011 v 18:31 | Reagovat

chceš vidieť WIP Fiony?? :D :D povedz že hej prosím ;) :))

6 Samira Samira | Web | 23. července 2011 v 9:12 | Reagovat

pozri na moje dA-čko !!! :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama