+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

Červen 2011

Rozjezd? (otazník)

30. června 2011 v 15:22 | Hidatsenka |  O blogu
Konečně máme vízo :)

Tak nakonec mám jen tři dvojky a jinak samý jedničky :) Když k tomu připočítám pochvalu ředitele za "školní a mimoškolní aktivity", musím uznat, že tento rok se vydařil :) Na prázdniny jsme mohly jet s kamarádkou na jazykový kurz do Anglie na týden, ale její táta to asi nedovolí, tak nic, sama nepojedu :/


Ale to není to, o čem jsem chcela psát. Otázky zní zda se mi skutečně podaří rozjet TC blog. (aspoň ten hlavní, zatím.) Není totiž nikdo, kdo by měl rád html kódy a chcel sprovoznit těch x klikaček v menu :D (sebevražda). I tak by se měl ale blogísek už zítra pomalu rozjíždět a měl by se tam objevit první červencový článek. Takže prosím o návštěvu TEARCRY.BLOGCZ

Blogy stád TC (Hero a Sleetford) by se měly rozjet v plným rozsahu do 14. 7. 2011

Předem děkuju a nezapomeňte se mi ještě tady pochlubit, jaké jste měli vízo vy a kam jedete o prázdninách :)

Bloger BSK 2011

29. června 2011 v 13:05 | Hidatsenka

Už dlouho mi leží tato soutěž v hlavě. Chcela bych totiž vyhlásit soutěž, ve které byste si zvolili nejoblíbenějšího blogera BSK (Bella Sara komunity).


Co je to BSK a kdo tam patří?
Do BS komunity patří všichni, kteří mají profil na koněblogu.blog.cz a kteří mají (nebo měli) blog o Bella Sara.

Jak volit koho napsat?
Prosím vás, nepište tam jména blogerů jen proto, že jsou to vaši rodinní příbuzní nebo přátelé ze školy. Hlasujeme zde spíš o "netové" stránce. Zvažte tedy i schopnosti té blogerky. Zkuste přihlédnout třeba i k tomu, jak často na blogu je, jak jí jde grafika nebo jak často komentuje ;)


Průběh hlasování:
V komentářích tohoto článku si nominujete blogery do soutěže. Musí ale být v BSK!! Pokud s tím pak bloger sám bude souhlasit, zařadím ho do ankety v příštím BSK článku, kde budete moct hlasovat. Soutěž nebude dělána na jednotlivá kola, hlasování proto bude jednorázové.

Pravidla:
1) Neshánět si hlasy, nebylo by to objektivní :)
2) Hlasovat vážně pro nejoblíbenějšího a ne jako u SONB "minule jsem dala jí, tak teď dám jí..."
3) Nominovat smíte jen jediného blogera. Pečlivě tedy zvažte, koho píšete!
TAKŽE PRO NOMINACI VYPLŇTE:
1) Vaše jméno?
2) Jméno blogera, kterého nominujete?
3) Proč právě ji?
4) Její blog?


To je vše, těším se na nominace. Sama mám ale někoho, koho bych ráda nimonovala, takže pokud tak neudělá nikdo jiný, nominuji ho sama, ju? Však sami uvidíte, koho napíšete :)

A já jdu zatím zápasit s layouty :D

Omluva

29. června 2011 v 9:14 | Hidatsenka |  O admince
Ahojky lidi, Omlouvám se že jsem tu včera vůbec nebyla. Ráno jsme měli přípravu na akademii a odpoledne... víte vůbec co to ta akademie je?? Je to vystoupení žáků naší školy na konci školního roku.Recitovala jsem ta básničku Opuštěné štěně od Agnii Bartové (pff, hrozně dlouhá :/) a zpívala 2 písničky z Popelky :DD Po celém dni zkoušek pak přišle pravá akademie. Dostavila se tam i rodina, přesto že mamka říkala že to nestihne. Takže jsem tam stála v nádherných modrých princeznovských šatech a přednášela básničku, od které jsem přeskočila půl poslední sloky (ehm nikdo si toho nevšimnl :D) a písnička... Prý jsem to zvládla, do by taky ne s mikrákem v ruce :DDDDD, tak jsem odzpívala, poděkovala za pochvaly zpěvu, převlékla se a pádila s kamojdou domů. Problém ale je, že jsem měla cca 5 cm jehly, takže mě ještě ráno bolely nohy.

Takže se omlouvám. Píšu ze školy, takže teď nemůžu dělat designy, ale jak příjdu domů, budu muset začít :/ na krku mi visí cca 6 objednávek a co já na to? Kill me!! xDDDDD


Layout pro Elll

27. června 2011 v 19:59 | Hidatsenka |  For you!
Tak jsem se k tomu nakonec dokopala ještě dnes. Původně jsem to plánovala udělat až někdy za 14 dní, ale neměla jsem co na práci. Commissiony už mám hotové nebo k nim nemám podklady (viz. Pajik a VeriseQ, jedna mi visí popis personality a druhá rovnou skicu xDD), layouty jsem si přehodila až na 5. 7. a na kresbě Passiona jsem dnes udělala víc práce než je zdrávo :D (většinou kreslím denně cca hodinku a mám zábavu na celý týden i dýl a dnes jsem u toho poseděla skoro 3 hodiny, tak se budu o weekendu nudit --" xDDDD)
Požadavky na layout: Tmavé barvy, nápis "Dark Herd", obrázek toho koníka.

Myslím, že jsem to splnila, i když jistě mohl být tmavší, ale to už by nebylo ono :D Zkusila jsem "napodobit" jeden layout mé krajně oblíbené autorky z candity. Jistě, že ten její je lepší, mám se prostě ještě hodně co učit ;D
Nastavený by měl vypadat jinak, taky díky členitému menu ;)
Elll, pokud se ti líbí a vážně ho chceš, pošli mi prosím heslo na Hidatsenka@seznam.cz a pokusím se ti ho asi ve středu nastavit ju? :)


Jo a kdyby chcel někdo vidět jak se povedl nastavit layout pro Flöru, ať jukne SEM.

Díky, vaše Haidy ^^

Andalusian horse png

26. června 2011 v 20:54 | Hidatsenka |  Free grafika
Tak poprvé jsem ořezala obrázek k volnému použití, samozřejmě je to koník =3
Trochu jsem si ještě pohrála s barevným laděním grošů a kopyt, ale snad to nejde moc vidět :D
Používat můžete volně, klidně i bez zdroje ;)

Když mám ten tablet, tak proč vám to neořezat že? S myškou něco ořezávat musí být děs ;DVGS- 5. zadání+ vyhodnocení

26. června 2011 v 14:31 | Hidatsenka |  Nezařaditelné
Hmm, velmi skromné kolo xDDD Ale bacha, tady budu přísná, v tomto se vyznám a kritikou rozhodně nešetřím :DDD


_____________________________________________________________________
Samira

Hodnocení: 8/10
Poznámky: Moc pěkné :) Zadání splněno, a dokonce i velmi slušně. Líbí se mi nápad s tím nahrdelníkem, čekala jsem obyč perly v řadě, ale tohle je lepší :) a ta hříva je brilante, i ty kytky. Snad jen bych chcela "vypichnuť", že koník je černě obtažen, ale květina (jakožto druhá dominanta obrázku) nikoli. Květinka tak trochu zaniká v trávě. Možná by to chcelo ještě modrou oblohu, ale jinak vážně pěkné :)Effy
Hodnocení: 0/10
Poznámky: Obrázek se někde zatoulal :DSandy:
Hodnocení: 0/10
Poznámky: Už na to kašleš, co?Rosie:
Hodnocení: 0/10
Poznámky: No coment --"VeriseQ:
Hodnocení: 0/10
Poznámky: Neodevzdala kvůli nemoci, ale dodá mi to dodatečně. Podle toho co jsem zatím viděla to bude super (taky je to můj reguest xDDDDDD)Bell:
Hodnocení: 0/10
Poznámky: Ticho po pěšině, opět neodevzdalaAstrid/ Vaninka:


Hodnocení: 7/10
Poznámky: Zadání splněno, to jediné mohu dodat :D ale teď už vážně k věci. Je to pěkné, koník se mi vážně líbí, možná bych ale podotkla, že tak trochu v obrázku zaniká. Chcelo by to vykonturovat černou propiskou nebo velmi měkkou tužkou. Odlesky hřívy pěkné, správný modrý stín (bílý kůň má vždy trojbarevný stín- šedou, modrou a růžovou ;)...) Možná se mi trochu nelíbí příliš křiklavá žlutá tráva a v ní těch pár zelenejch stébel, to je takové třaskavé. Jinak pěkné. Snad ještě mi chybí (opět) modrá obloha :DPajik:


Hodnocení: 7/10
Poznámky: Sice to není vystínované moc přesvědčivě, ale to dokáži odpustit. Konečně se totiž někdo pustil do digitalu, mého oblíbeného žánru :D Je to nádhera. Máš tablet, takže jsi to měla asi stejně těžké jako tradionalkou. I tak ale digitální kresba nabízí nepřeberné vymoženosti, které jsi jaksi "nezneužila". Klidně bych povolila i obkreslení linek, ale na druhou stranu oceňuji, že jsi to kreslila sama :) Vidím moc pěkně použité brushe trávy, i květinky se tam objevily. Možná bych jen trochu podotkla, že by ty květy mohly být trochu nepravidelněji umístěny a různě velké, ale to asi víš ;) Jinak máš tam i oblohu, takže vážně krásný =3
Nerada vás prudím, ale těšte se i na další kolo. V příštím kole bude VOLNÁ DISCIPLÍNA :) takže PMky, kresby, barevné úpravy, layouty i jiné, už se těším =3 Odkazy na vaše díla mi prosím pište pouze do komentářů tohoto článku a nikam jinam ;)


Kvůli náročnosti grafické kresby je termín odevzdání kresby koně prodloužen do 2. 7. 2011 :)

Layout pro Flöru

25. června 2011 v 18:38 | Hidatsenka |  For you!
Říkala jsem, že už layouty dělat nebudu co? Snad byste mi na to neskočili xP xDDDDDD

Ne, prostě budu s tím nastavením bojovat tak dlouho, dokud to nenastavím, konec konců nepřestanu dělat laye jen kvůli tomu, že mi to nejde nastavit :) A zrovna dnes, v tento výjmečný den (každá sobota dobrá xDDDD) jsem vytvořila tohle to cosi co mělo být lay :P no nwm jestli se povedl, to už posuďte vy a hlavně jeho budoucí majitelka Flöra :)

Může být? Kdyby se ti zdál až moc světlý, mám i druhou verzi se ztmaveným záhlavím ;) Pokud se ti bude líbit, pokusím se ho nařezat do pondělí ju? :)

Ředitel

24. června 2011 v 23:29 | Hidatsenka
Tak mě napadla taková pitomost xDD lol :DDOdvolali starostu,
Jičínského dorostu.
Dlouhé nohy, křivá huba,
jmenoval se Béďa Kuba.

Zlomyslné výrazy,
pod nimi skryté podrazy,
na školáky, učitele,
chystal léčky neotřele
.
Na pracáku bylo plno.
"Uhni Rome, vyfič Vlno!"
Dávaj dávky, to se pozná,
fronta byla vážně hrozná!

A přeci jen chytl flek,
hlídač města dostal vztek,
vykopli ho, bylo volno,
to mu tedy vážně bodlo.

Jednou Béďa hlídal školu,
prohnal ho tam párek volů.
Druhý den chtěl hlídat les,
vyhnal ho však jezevec.

Třetí den šel na to chytře,
do potoka skočil vydře.
Chytla nerva, letěl ven,
stačil cosi zařvat jen.

"Však ty počkej, jezevčíku!"
Na zem spadl v tomto mžiku.
Lehl a už nevstával,
asi příliš zaváhal,
škole sotva zamával.

Ancarie

24. června 2011 v 22:00 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby
Ha, to nebudu asi já! xDDD (někdo poslouchal dlouho Farnou xP)

Konečně jsem dokončila gift pro Ancarie-Bluewolf. Každý můj nový obrázek si přidala do Fav+, tak jsem se jí chcela nějak odvděčit. I když si nejsem jistá, zda jsem její char tímto spíš neurazila :DD No posuďte sami. Použila jsem PhotoShop CS3 a tablet bamboo (bambus :D), doba kreslení cca 4 hodiny ve 4 dnech :)Ancarie (c) Ancarie-Bluewolf
Art (c) Hidatsenka :)

Hráblo mu nebo co?

24. června 2011 v 21:15 | Hidatsenka
Už zase! Opět to udělali!! Rozdrbali celé nastavování a totálně se v tom nevyznám --" Nedokázala jsem ani nastavit lay na the PIXELS!!!! Takže Amy gratuluji, tvůj layout byl zřejmě poslední, který jsem kdy nastavila. Jsem zvědavá, jak se budou děcka tvářit až jim řeknu "jistě že ti udělám lay, ale sama si ho nastav." Je to prostě v čoudu, jsem bez práce, layouty už ode mě zřejmě nečekejte a tečka. Dokud to ti bastardi z blog.cz nevyřeší, přestávám dělat layouty na objednávku!! x(

Vaše (krajně šílená) amatérská Hay x(

Rozložení země

24. června 2011 v 18:18 | Hidatsenka |  Tear cry
Území Tear Cry se dělí na 2 hlavní poloviny. Na jedné polokouli žijí tearští smrtelníci, kteří netuší, že existují nějaká stáda nebo kouzelné moci. Jsou to prostě normální lidé jako jinde na zemi. Na druhé polokouli se ale usídlila magická stáda. Mezi oběmi částmi jsou zdi obehnány kouzly, aby se smrtelníci nepřipletli do bitev mezi Světlem a Temnem nebo aby naopak Temno nemohlo útočit volně na smrtelníky. Temno je však tak vychytralé, že i tato kouzla se lec která stáda naučila obejít.

Ale ta "magická" polokoule TC se dále dělí na další dvě části. Východní polovina náleží stádům Světla, Západ pak jejich Temným dvojitám. I tak se to ale nedá jednoznačně určit, jelikož hlavní stádo Světla Hero a hlavní Temné stádo Seven sídlí vedle sebe na Východě, i přes to že Seven má ležet na Západě. Kvůli častým nájezdům ze strany Sedmiček ale zvolili území co nejblíže jejich dvojitě Heru. Možná vám zamotám hlavu, ale i Východ a Západ se dělí na další 3 části; Sever, Jih a Středomoří. Pokud budeme popisovat Východ, můžeme bez nadsázky říct, že přechody mezi jednotlivými pásy jsou značně viditelné. Přechod mezi Severem a Střdomořím je totiž tak ostrý, že sníh přechází v trávu v pásu cca 10 metrů.


Sever
Sever je nejstarší částí Východu. Před osídlením TC pokrýval led a sníh celý povrch planety. Proto se není čemu divit, že stáda Severu se tak rychle zabydlela. Území je hodně členité a v jeho prostřed se táhne dlouhé pohoří severní Montany. Asi největší vodní zdroj území je Altický oceán, táhnoucí se od středomoří až na samý Sever, a řeky Gäre a Sirea pramenící právě v pohoří Montana. Teploty se zde pohybují od -20 do 5 stupňů, při sněhových bouřích ale teplota rapidně klesá, někdy až o desítky stupňů.

Stáda: Když to vezmeme od nejsevernějších částí, tak zde máme dole Sleetford, nahoře Avallion a uprostřed, trochu blíže ke středomoří Kelloryk.

Zajímavosti: Severní území každým rokem ničí hned několik pravidelných sněhových bouří, které se každý rok vracejí ve stejný den na stejná místa. Tamní koně se ale naučili jim vyhýbat a proto už nebývají oběti na životech. Mimo ně se ale běžně územím prohání i nečekaná tornáda či hurikány, která už tak předvídatelná nejsou.

Místa: Asi nejznámějším místem zde je Highwest, které jako jediné není pokryto sněhem ani ledem. Je to vlastně vysoký maják stojící na pobřeží Vargaského moře. Jeho světlo údajně vidí jen ti, kteří někdy někoho zavraždili a toho, kdo slyší hlas Highwestských zvonů, čeká údajně v blízké budoucnosti smrt. Majáku se ale spousta lidí bojí, protože u něj kdysi zemřel jeho hlídač. Podle některých bojovníků stáda Avallion se po nocích prochází po starém dřevěném molu vedoucím k majáku a vyhlíží duše mrtvých, které tudy procházejí do Raunu. To je ale zřejmě jen dětská povídačka.


Jih
Jižní stáda mají naprosto opačné klima. V nejjižnější části nepotkáte nic jiného, než vyschlé pouště a pískovcové skály, blíže ke středomoří jsou ale mírnější teploty. Proto se na Jihu daří zemním a ohnivým stádům. Řeky a jezera byste zde hledali jen marně. Všechny nadzemní vody se buď zastavily v oázách nebo se vsákly do podzemních proudů. Často se zde stanete svědkem souboje zaklínačů s bojovníky, kteří neradi vpouštějí někoho na svá území. Můžete zde také najít sopku Tiaris, na které údajně sídlí hlavních 9 bohů TC. Teploty se zde pohybují v rozmezí 30 až 50 stupňů. Čím více na jihu, tím větší horko. Srážky jsou zde jen minimální, všechny mraky totiž přelétnou nad středomoří.

Stáda: Když to vezmeme od nejjižnějších částí tak máme dole Epitaf, nahoře uprostřed Dryade a blíže ke středomoří Spiritees. Na přesné hranici mezi Jihem a Středomořím pak leží úplně dole stádo Amygo.

Zajímavosti: Na Jihu se nachází bez mála 60 aktivních a více než 240 spících sopek, což je více než všechny sopky Severu a Středomoří společně. Většina z nich ani nemá své jméno či označení. Každým rokem se některá ze spících sopek probudí a jiná vyhasne. Tento koloběh tak neustále udržuje popel v ovzduší kolem Sopečných údolí, kde přežívá jen malá drstka drobných živočichů.

Místa: Nejproslulejší místo Jihu je zřejmě mimo jiné Norway. Více než pět mil dlouhá cesta spojuje Sopečné údolí se stádem Dryade. Podél této cesty ale nenajdete květiny, ba naopak. Je olemována kostmi lidí, koní i zvířat, kteří tu zemřeli před dávnými lety v bitvách. Neví se, kdo tuto "táhlou kostnici" vytvořil, ale podle stáda Dryade to má být upozornění pro všechny, kteří by se chceli naivně dostat právě na sopku Tiaris. Cesta je tedy nebezpečná nejen pohledem na kosterní pozůstatky, ale i díky váhavým Werdonům, kteří jakožto mrchožrouti zde našli dobré loviště.


Středomoří
Středomoří je pochyby největší část Východu. Žije zde více než 7 stád vedle sebe, mezi nimi i stádo Temna. Klimatické podmínky zde nejsou nijak extrémní, teploty zde kolísají mezi 5 až 30 stupňi. Území je rozděleno pohořím malého a velkého Keragonu. Největší vodní zdroj je zde Altický oceán táhnoucí se od Severu, ale vodu lze využívat i z Thoremského moře, Benerského moře nebo největší řeky Západu, Kassie. Po většinu roku tady prší, protože se sem ženou srážky vypařeny na Jihu. Největší část Středomoří zabírají lesy, ve kterých se zabydlelo hodně stád. Zajímavé je, že zde leží vedle sebe Hero i Seven. Nikdo ovšem neřeší, že jsou Sedmičky na území stád Světla, protože by s tím zřejmě nikdo nic nenadělal.

Stáda: Když to tentokrát vezmu ze zhora, tak zde máme Liver, pod ním Atumness a Amadeon, který má společnou hranici s Herem, které sousedí se Seven, kteří šikanují své sousedy Crybell. Dole je také stádo Amygo, ale to leží na přesné hranici mezi Jihem a Středomořím. I přes to sami tvrdí, že patří k Jihu.

Zajímavosti: Středomoří je jediná oblast, kde se běžně vyskytují tzv. moryče, Moryč je něco jako drobné tornádo tvořící se pod mraky při bouřích a hurikánech. I přes svou malou velikost má ale každý trychtýřek ohromnou sílu, která dokáže shodit na zem i tažného pegasa. Proto je nebezpečné létat při bouřích nad územím Hera, Seven a Amadeonu. Moryče se vyskytují i na Severu nebo Jihu, ale jen velmi vzácně.

Místa: Zde bychom mohli strávit snad celý den. Zvláštnímy místy je totiž Středomoří přímo proslulé, z toho nejzajímavější jsou asi Snové luky a les Forgotten. Snové luky, jinak také louky, jsou pláně rozprostírající se na ohromné ploše. Krom okouzlující krajiny se zde ale můžete setkat s mrtvými. Podle legend zde totiž Naomi, bohyně lásky a zrození, ukryla dveře do Jinne, aby se mohli mrtví znovu setkat s nejbližšími. Spousta koní tomu věřila, mimo jiných i Lukor. Ten zde vyhlížel dlouhé roky dceru Liverské královské rodiny kterou miloval, avšak v náhlém afektu zavraždil. Svého činu tak litoval, že celých pět let bloudil na Snových lukách a vyčkával až se zjeví její duch, aby ji mohl prosit o odpuštění. Když se ale neoběvila, zanevřel na ni a stal se vůdcem Temného Dighteru, dvojity Liveru. Byl vlastně jeho korunní princ, ale kvůli své lásce z Liveru se vůdcovství zřekl, aby proti ní nemusel bojovat. Když ale odešla, na své místo se vrátil.
Les Forgotten je zase taková past na nováčky. Sídlí v něm Leafové, kteří lákají bojovníky do hloubi lesa. V samém nitru se však ukrývá zvláštní moc, která přinutí toho člověk na vše zapomenout. Zapomene celou svou minulost a ve shodě náhod i cestu ven z lesa. Většina lidí tam proto bloudí tak dlouho, dokud nepadne hladem. Ti, kteří se z lesa dostanou, mají jedinou možnost jak své vzpomínky získat zpět a to tak, že se setkají se člověkem který je držel při řivotě a dodával jim sílu "jít dál". Každým rokem v tomto temném lese ale zůstane v průměru šest lidí a jen dva najdou cestu ven. A jen jediný z nich získá časem své vzpomínky nazpět.

Don't copy, all right reserved. Hidatsenka.


Opět v kole

23. června 2011 v 17:47 | Hidatsenka |  Tear cry
Asi to se mnou sekne :D

Dnes jsem přisla ze školy, lehla na postel a na 4 hodiny vytuhla. A co víc? Pořád se mi chce spát! :DD To je asi z tý nudy, že už se neučíme... Takže bych mohla v nějbližší době přidat nějaký články o TC že? Uvidíte :)

Pověst o Akeronovi

22. června 2011 v 21:03 | Hidatsenka |  Tear cry
Tak tu mám pro vás jednu ze spousty tearských pověstí. Jen doplním že kůň jménem Akeron v TC kdysi dávno skutečně žil. Neví se ale, zda to byl skutečně takový hrdina. Čili věřte nevěřte :D


Akeron žil v pouštích Jihu. Byl inteligentní, vytrvalý a naprosto oddán svému pánovi. I přes to, že nedokázal hovořit telepatickými myšlenkami jako jiní tearští koně, si se svým pánem, bojovníkem stáda Epitaf, velmi rozuměl. Stačil jediný pohled a jeden druhému porozuměl. Odvážný pony se svým pánem často bojoval v bitvách. Ne, nebál se živlů, ba ani mečů. Jediným stiskem čelisti meč přelomil a jediným úderem kopyta roztříštil i mohutný kámen. Říká se, že mocnýma, na první pohled běžnýma očima, dokázal vidět nepřítele na několik mílí daleko a slyšel i šumot podzemních pramenů.

Po mnoha bitvách pak přišla osudová. Liver, mocné stádo na samém Severu TC, ohrozila jeho Temná dvojita Dighter a žádalo Epitaf o pomoc. Patronovi stáda Epitaf se to ale moc nezamlouvalo. Nerad zasahoval do bitev cizího stáda, obzvláště když se jednalo o Severní území. Pouštní koně nemívají problémy na chladných, sněhem pokrytých kopcích, avšak jak by zvládli nepřístupný terén ledových skalisek? Po dlouhé úvaze nakonec nerad souhlasil. Uvědomoval si, že by mohl přijít o hodně koní. Stáda Světla si ale mají pomáhat a jen nerad by v budoucnu slyšel, že Liver zanikl jeho vinou.

Tehdy se začal Akeron chovat zvláštně. Jakmile Epitaf odsouhlasil pomoc druhému stádu, Akeron, ačkoli o tom ještě vůbec nemohl nevědět, se snažil varovat ostatní. Celý den a celou noc neklidně ržal, plašil se a když se na něj kdokoli otočil, vykopával nebo házel hlavou na Sever. Lidé si ale mysleli, že se tak jen baví a jeho marnou prosbu o chvilku pozornosti zazdili. Jediný, kdo mu naslouchal, byl právě Fernyl, jeho jezdec. Snažil se pochopit jeho náznaky, ale přeci jen mu to moc nedávalo smysl, Jeho přítel ukazoval na Sever, pak na Hwörnit, hlavní hrad Epitafu, a nakonec mu donesl v tlamě meč. Dlouho nad tím přemýšlel a po hodně dlouhém domýšlení mu konečně přišlo na mysl to, co se mu jeho němý přítel snaží celou tu dobu říci. Varoval ho před bitvou. Rychle se tedy vydal i s odvážným Akeronem za patronem stáda, aby ho také varoval. Toho však potkal hned před hradem; nevyslyšel ho. Patron jen rychle vyhrkl že se mají pomocí portálů dostat do Liveru. Víc už neotálel a běžel k portálům také.

Fernyl si byl vědom, že by tam jít neměli. Mělo se přihodit něco strašného. Akeron ho i přes to neustále naváděl k těm portálům. Chtěl bojovat i přes to, že věděl že se stane katastrofa. Nikdo ho nevyslyšel, takže pokud by tu zůstali, zemřelo by mnohem více lidí, než když jim pomohou. Vždy svému koni věřil a proto ho uposlechl. Po dlouhé době ho viděl opět šťastného. Jako by Akeron věděl, že je to jeho poslední bitva. Před portálem se naposledy ohlédl po rodném stádu, posmutněle odfrkl a prošel branou vstříc svému chmurnému osudu. Pak se ale opět radoval. Ne, žádný smutek z přiházejícího konce. V jeho očích se leskla jen radost a kuráž. Netížil ho brzký odchod. Fernyl si dával v bitvě pozor, protože věděl, že příjde pohroma a byl smířený s koncem. Ten však nepřišel. Stále žil a každý pokus soupeře zabít ho obrátil proti němu. Po dlouhých hodinách boje, když už se zdálo, že Světlo opět vyhrálo, Akeron padl k zemi. Nezasáhla ho střela, nebodl meč. Na začátku bitvy totiž Temno zabilo hned několik prvních bojovníků. Kyby nebyl Akeron tak vyváděl, Fernyl by stál právě mezi těmi prvními a přišel by o život. Věděl ale, že první zemřou a proto se ho snažil na to upozornit, zdržet ho ještě chvíli v Epitafu. Za život přítele tedy zaplatil vlastním. Sice se života vzdal, ale zato odešel s vědomím, že díky němu člověk, který mu jako jedný uvěřil, přežil. Obětoval se pro něj. Cítil, že přišel jeho čas, naposledy vydechl. Naposledy zavřel oči, aby už se nikdy neprobudil.

Tak to byl (snad) skutečný příběh o odvaze koně, který se nebál ani smrti.

Ostatky Akerona byly uloženy na území Epitafu. Pro tamní stádo se stal symbolem odvahy a sebeobětování. Na místě, kde zemřel, vyrostl pomníček na jeho památku. Nikdo však neví, kde přesně jeho hrob leží. Cestu k němu znal jen samotný Fernyl, který o 14 let později zaplatil životem za obranu Hwörnitu při nájezdech.

Action

20. června 2011 v 21:53 | Hidatsenka |  Tear cry
(Sakra, vážně mi chybí rubrika "grafika" xDDDDD)

Opět jsem si trochu pohrála v PSku s nějakým obrázkem a opět je z toho Haidy xD Ten obrázek jsem chcela upravit, protože ta černá kočka vedle té holky mi připoměla Kira (Kiratsu= můj patron, černý Phoet což vypadá asi jako černý sněžný leopard s trochu mohutnější hlavou. Dokáže se ale změnit i na obyčejnou kočku). Je to celkem podobné, až na to že Kira je v kočičí podobě asi 2x vetší (v podobě Phoeta asi tak 6x xP), ta holka má upa jiný obličej a hlavně; nikdy bych si neobula PIŠKOTY!! xDDDDDDDD


Original:


My version:

Tak co říkáte? =3

Nevěříte magii? Změníte názor.

20. června 2011 v 16:29 | Hidatsenka
Krásné téma týdne, samé lepší :D Magie... o tom se bude asi psát samo ne? :D


Jak jistě víte, jsou mezi námi lidé kteří sami o sobě říkají, že ovládají magii. Čarodějky, kartářky, jasnovidky, fakýři a levitátoři... Je jich moc. Já osobně těmto lidem moc nevěřím. Každý druhý totiž při té zázračné "magii" jen podvádí a využívá zákonů fyziky. Jsou ale i věci, nad kterými zůstane rozum stát. Magické záhady, kterým nejde nevěřit. Nevěříte na magii? Pak si přečtěte příběh dole.

Zápis Affs

20. června 2011 v 15:46 | Hidatsenka |  For they!
Bublinky moje zlobivé, potřebuji po každém vyplnit formulářek :D Zápis Affs už je nutný, protože skoro půlka sem vůbec nechodí a další čtvrtka absolutně nekomentuje. Imunitu má pouze Wichiten, která je momentálně fuč z blogu. Takže:


1) Jméno, blog atd :D
2) Jak dlouho už jsme asi afísci? Dlouho nebo jen chvíli...
3) Jak často sem asi tak chodíš?
4) Komentuješ?
5) Které články tě tu zajímají a nezajímají, co ti na tomto blogu (ne)vadí.
6) Chceš být ještě vůbec Affs?


To je všechno :) Blogeři kteří se nezapíší do 1.7.2011 budou nemilosrdně smazáni ze seznamu. Vyjímka je jen tehdy, pokud na svém blogu uvedou přípustný důvod proč tu nebyli.Doufám že většina zůstane :D

Layout 0.5

19. června 2011 v 19:52 | Hidatsenka |  Layouty tohoto blogu


Doba provozu: 19. 6.- 8. 8. 2011
Název: The time (ten čas)
Téme: Summer loves (letní lásky)
Spokojenost: 9/10
K volnému stáhnutí: ee :DJsem mrtvá xDD Tenhle ten ne příliš pěkný miláček mě totiž stál skoro 3 hodiny mého krátkého života! (včetně hledání obrázků a nastavování xDD). Na druhou stranu se děly i nevídané zázraky. Hay totiž musela zapojit to smítko které lidé nazývají "mozek" aby to vůbec dokázala nastavit. Pořád nešla nastavit stránka a záhlaví skákalo kam nemělo... Až pak mi doklaplo že jsem debil já a ne blog, protože jsem měla na záhlaví i kousek stránky, která tak kazila šířku xDDDD prostě zábava :)

Po dlouhé době se ale radujte z teplých letních barev. Jen velmi neochotně jsem sáhla po červeno oranžové, protože (jak sami jistě vidíte) mám raději chladné barvy, třeba modro černou :D (to bude asi důvod proč mám pokoj natřenej na modro a věčně sedím u PC zachumlaná pod dekou xDDDDDDDD) Ale neumím moc prolínat, podle toho taky vypadá to záhlavko xD je to jeden z mála layů, na kterých jsem použila v záhlaví více než jeden obrázek! (na co, vždy mi stačil jeden xDDD) Taky je trochu prostornější, aby se vám lépe ukazovaly stránky příběhu Haiddem Losie a nemuseli jste si je pracně jednu po druhé zvětšovat ;)

A co vy na to? Je lepší než předchozí nebo je spíše horší? :)

News

19. června 2011 v 15:02 | Hidatsenka |  Hlášeníčka
Mám tu pro vás pár "novinek", aby jste nebyli zmatení :DVGS
Další kolo bude až příští týden protože mi zatím odevzdali jen 2 lidé a Veris mě prosila ať počkám ještě, že to ještě nemá dodělané. Takže příští víkend, zbytek má smůlu.

GRAFIKA
Asi sem v budoucnu přibide nějaká ta grafika. Právě mám rozkreslené asi 4 koně (Tidera, Williama, Wistu Moonbreak a Aarona), gift pro Ancarie (modrou vlčicu, vypadá zatím divně xDD) a pořád nemám hotový char pro Pajika (nedodala popis :D). Snad by se tu mohly objevit i nějaké ty laye, ale o tom tak trochu pochybuji xD


PŘÍBĚHY
Haiddem Losie- přípravy první kapitoly jsou v plném proudu. Nevím, jestli ji stihnu dokončit v tomto měsíci, ale doufám, že ano. Jen mě zaráží vzhled toho formátování. Je to nejen neestetické na těch stránkách, ale také nepraktické. Udělám jedinou hrubku a celý papír mohu fotit znovu xDDD takže si musím dávat větší bacha a tím pádem to trochu dýl potrvá ;)

Tear Cry; Přátelé navěky- Jelikož mi nesedí časové rozmezí mezi touto povídkou a příběhem Haiddem Losie, nechávám to chvíli u ledu. Haiddem Losie se totiž odehrává v "reálném čase" a navazuje na události, které se odehrály zhruba před rokem, kdy Colm skoro nabil moc Temna. V povídce TC Colm ale ještě ani neví, že jeho drahý tatík je Baltazar, takže je tam nepřesnost zhruba 5 let, což je vážně trochu nepřesné :D No co, když TC vznikla v časové smyčce, tak čemu se divím že? xDDDDDD
To je zatím vše, možná snad že ještě plánuju nový layout, ale nwm. Zatím se mějte ;)

Haiddem Losie- str. 5

18. června 2011 v 22:47 | Hidatsenka |  Haiddem Losie


Haiddem Losie- str. 4

18. června 2011 v 22:35 | Hidatsenka |  Haiddem Losie


Haiddem Losie- str. 3

18. června 2011 v 22:28 | Hidatsenka |  Haiddem Losie

Oznámení- Haiddem Losie

18. června 2011 v 22:24 | Hidatsenka |  Tear cry
Dobrá zpráva je, že milá The Drawing Hands dokončila ilustraci k prologu, což znamená že vám ho sem mohu už konečně dát. Ta špatná však je, že blog.cz je kretén a opět se vyskytly problémy s uveřejněním textu --" takže jsem to vyřešila dost kuriözním způsobem, který zřejmě ani nemá obdoby. Snad by se to dalo nazvat e-book, ale nwm jestli by vzdálené "elektronické knize" nedělalo spíše ostudu :D xDD

Prolog je vlastně takový úvod, situace, která se stala ještě před začátkem příběhu. Nebude vám to moc dávat smysl, ale o to taky jde. Všímejte si však detailů, souvislosti poznáte až v samotném ději onoho příběhu. Přeji do budoucna pěkné počteníčko :)

První stránky přidám během noci ;)

I've never forgot...

17. června 2011 v 13:36 | Hidatsenka |  Tear cry
Po dlouhé době nějaká ta PMka :)

Tento koník je do Tear Cry. Možná ho časem překreslím, to se ještě uvidí. Jen jsem tápala, tam to zařadit, nemám rubriku "grafika", takže s tím mám trochu problémy Sweating a little...
Vím, že ten písek odlétající od kopyt je mizerný, ale nějak jsem neměla náladu to předělávat xDD
A co na to říkáte vy? :D


PC opět v háji --"

16. června 2011 v 17:27 | Hidatsenka |  O blogu
Pamatujete si, jak jsem vám psala že se proti mě spikla elektronika? Nejde mi komentovat na blogu, FB, nemám tu lištu na psaní... Opět jsem si přehazovala v PC složky z C na D ( mi PSko hlásalo plný scrats disc a nešel mi uložit obrázek, tak co jinýho jsem měla dělat že? :D) a opět mám naprosto dodrbanej PC xDDDDDDD stačilo mi jen přesunou složku Hidatsenka (podsložku Users) a comp je na maděru xDDDDDDDD Bóóže, takže se omlouvám že při oběhu nebudu komentovat (to mě štve :/...) ale nebojte, vaše články si čtu :) A komenty uvidíte, až se PCčko opět nějak srovná ju? Jo a Voy, ta ikonka bude muset ještě počkat, pořád mám plný ten disk a nejde mi skoro nic v PSku a ten lay ti nastavím až najdu tu složku ve které ho mám (njn šachy se souborama se nevyplácí :DDD)

Jinak dneska budu ještě psát Haiddem (word naštěstí ještě jede xDD), ale trochu se bojím zítřka. Už dva dny mě totiž pobolívá břicho a bylo mi blbě, tak jedu zítra ráno k nové doktorce. Jak jsme se stěhovali, tak tu mám novou a ještě jsem ji neviděla, tak aby to nebyla nějaká ježibába --" Ale po včerejší návštěvnosti 60 lidí už mě nic nevyleká x/ ...(o 10 míň a asik bych ten comp domlátila i fyzicky xDD) no nic, jdu psát, tak se tu zatím mějte.

Vaše (krajně šílená) Haidynka :D

Lay pro Voidy

15. června 2011 v 16:10 | Hidatsenka |  For you!
Promiň že to tak trvalo, ale nějak jsem se nemohla dokopat ho hodit na blog xDDDD

No tak moc jsem nedodržela barevné požadavky, ale nějak mi to nešlo s těma barvama :D doufám, že se ti to i přes to líbí :)

Akreon a Tanathe- Opisovat?

14. června 2011 v 17:52 | Hidatsenka
Tak to tady máte ke stažení :) Comix s Akreon a Tanou :DD Je ale velmi krátký, tak se nelekněte. Ovšem plus je, že je psaný česky xDD


Akreon a Tanathe xDD

13. června 2011 v 23:40 | Hidatsenka |  Ostatní
Asi by vás zajímalo proč jsem tu dnes nic nepřidala co? :D Odpověď je jasná; zítřejší písemka ze zemáku, slohovka z čejáku a aby toho nebylo málo tak jsem dnes musela ještě dodělat do INF pohádku ve stylu prezentace xDDD Jako postavičky jsem měla Akreon a Tanathe ze známého comixu Deviantart loves you, kterého jsem vám sem dávala jeden přeložený díl :D No tak možná z té prezentace udělám i comix, ale nwm čemu byste se na tom zasmáli, vtipné to není :D

Takže dobrou a já jdu ještě psát úvahu na tu ítřejší slohovku xDDDDDDDDDDDDDDRihanna- Cry

12. června 2011 v 18:53 | Hidatsenka |  Hudba
Tak tuhle písničku jsem našla naprosto náhodou (jsem projížděla google výrazem "Tear Cry" jestli někdo nekopíruje :DD xD), ale totálně jsem si ji zamilovala :) poprvé sem dávám i text s překladem, protože je to prostě dokonalý <3 Jo a to video není origo, protože k tomu videoklip není natočen ;)Rhiannon Seyden Soleil

12. června 2011 v 18:40 | Hidatsenka |  Postavy TC

Celé jméno: Rhiannon Seyden Soleil
Věk: 14 let
Stádo: Seven (Stádo strany Temna)
Živel/ schopnost: Ovládání lidských (i zvířecích) emocí a reflexů
Patron: Tygr


Minulost a dětství
Rhia se narodila v Řecku. Společně se svou rodinou tam i vyrostla. Zlom nastal když jí bylo zhruba 6 let, a to že jí zemřela její mladší sestřička Thkala. Proto se její rodiče chceli odstěhovat někam daleko, kde jí to nebude připomínat. Nakonec se tedy usídlili ve Walesu.

Vyrostla hodně samotářsky. Díky stěhování z místa na místo si neměla čas najít žádné kamarády, a kvůli alergii na srst nemohla mít ani kočku. Krom samoty ji však trápila i jiná věc. Po smrti sestry mívala sny, ve kterých se ocitala v nějakém jiném světě. Podobné sny mívala skoro každou noc, ale nerada o tom mluvila, protože věděla že by ji lidé měli za blázna. To místo ji ale časem začalo spíše lákat než strašit, a rozhodla se zjistit, co je zač. V žádné knize však o podobném světě nebyla ani zmíňka. Proto se rozhodla že najde osobu přímo v tom světě. Jednu noc proto zavřela oči se zápisníkem v ruce, aby si mohla ten název zapsat hned, jakmile se probudí. Už se ale neprobudila. Její mrtvé tělo našla její máma druhý den.

V lidském světě sice zemřela, ale sama o tom nevěděla. V tom snu si prostě kráčela lesem odhodlána najít živou osobu aniž by věděla, že právě navždy ztratila možnost se vrátit zpět domů, do světa lidí. Po dlouhých minutách bloudění je napadlo nějaké veliké zvíře, sama jej pořádně neviděla. Tehdy objevila svého patrona, tygra. V té době jí bylo jen 10 let. Když konečně našla živou osobu, jak chcela, zavedla jí ke stádu Seven, kde taky zůstala a našla své útočiště.
Charakteristika osoby

Cílevědomá, rozvážná, nekompromisní. Tyto tři slova ji přesně vystihují. Když se někdo snaží ji jakkoli ponížit nebo si z ní utahuje, tvrdě se mu mstí. Je spíš tichý typ, ale ve společnosti Belly a Victorie bývá při nájezdech velmi krutá. Nedělá ji sebemenší problém kohokoli zabít, klidně i vlastní přátele. Nikomu totiž stoprocentně nevěří.

Každé ráno se brobouzí s jediným cílem; zničit ty, kteří ubližují jiným. Odmítá ale příjmout pravdu, že se Světlo pouze brání útokům Temna. Kupředu ji žene právě smrt její sestry, kterou (tehdy 4-letou) srazil opilý řidič. A ačkoli šla holčička po chodníku za bílého, pod vlivem nezvládl řízení a sjel ze silnice. Malá Thkala a její učitelka přišly o život, řidič narazil do stromu, ale přežil. O několik let později ho však našli mrtvého před jeho bytem; vyskočil z okna pátého patra. Ano, za jeho smrtí stála Rhia. Probudila v něm pocit viny ze smrti její sestry a tak dlouho to stupňovala, až sám zešílel a vyskočil z okna. Takhle funguje její moc.
Její koňská proměna Seyden /Sajdn/


Zlaté Slovensko :D

12. června 2011 v 16:40 | Hidatsenka |  O admince
Tak už jsme opět doma :DD a musím uznat že závidím Samy, Siri a všem slovákům, protože Slovensko je nádherné <3. Česko je jedna velká plešatá placka plná ošklivých domků a špinavých potoků, zatím co na Slovensku jsou samé kopce pokryté lesy, ale hlavně mě unesla jedna obrovská řeka tekoucí kolem Žiliny (tak velkou řeku jsem viděla snad jen přes google v Newcastlu ve Walesu jak usti do oceánu xDD) a tolik labutí tam. Když si vzpomenu že u nás na Brasáku jsme se radovali ze dvou posledních labutí a tam jich na tý řece bylo tak patnáct xDDDDD omg. Nejlepší však bylo, že v Česku mluvím normal česky, sem tam njaký slovo slovensky, ale jak přijedu na Slovensko, tak se mi to tak pomotalo, že jsem na ně spustila anglicky xDD Kdo by dokázal říct prodavačce "ďakujem, doviděnie" a v zápětí na bratra reflexivně vyhrknout "come on, let's go" ? xDDDDDDDDDDDDDD

Jinak lázně byly tak super :) voda kolem 35-40 stupňů, dokonce i akné na čele mi to vyhladilo :DD na druhou stranu mi od toho však vlasy slepené takovým tím prachem který se vám nalepí na ruku když nevyhřebelcovanýho koně plácnete po zádi xDDD Fotky dodám později, ale jsou asi jen 2 (brácha dal na foťák zámek abych nemohla fotit --' taky jsme se kvůli tomu cestou zpět tak pohádali, že doma na mě začal bonzovat že jsem celý týden jen seděla na PC a já mu za odměnu vzala nouta kterýho jsem mu půjčovala xD prostě idila :DDD)A co si myslíte o Slovensku vy? Stojíte za mnou, že je to totálně nádherná země, nebo stejně jako můj retardovnej brácha přirovnáváte Slovensko k "Planetě opic"? (za to po něm vždy skočím :/)

Jede se na Slovenskooo :DD

10. června 2011 v 21:00 | Hidatsenka |  O admince
Jupííí, odjíždíím za rodičema na Slovesko :) Budeme někde u Alp v lázních (poblíž Žiliny)... už se těším, ale nebudu tu celý weekend ;)

Takže Siri kde že to bydlíš? xDDD

Hachiko

10. června 2011 v 14:19 | Hidatsenka |  Filmy, které stojí za shlédnutí!
Dneska jsme se první dvě hodiny dívali ve škole na film v interaktivce. Tento sníme mě vážně dostal a musím se přiznat, že jak u filmů nikdy nebrečím, tak u tohoto jsem bulela jak želva! Kdo to viděl, možná se ani nediví.Příběh se odehrává v jednom menším Čínském městečku. Rodina mívala psa plemene akita, kterého velmi milovali. Ten ale časem zemřel. Dceři ho bylo moc líto, a proto otec tehdy řekl veterináři že kdyby o nějakém štěněti věděl, aby mu dal vědět. O rok později se skutečně ozval, měl pro ně malé štěňátko- Matka ale nesouhlasila, a psa nechcela aby znovu nemusela zažít to, když umře. Dcerka si ale vydupala že ho chce. Když pejsánek dorazil v bedně na nádraží, dcera pro něj poslala "sluhu" (on jim tam pomáhal doma) a sama šla s přítelem na konzert. Když psa donesl domů, vypadal jako mrtvý. Otec mu ale donesl misku mléka a hafánek se vzbudil. Na první pohled si ho celá rodina oblíbila.

Pak ale nastal zlom. Dcera jim totiž oznámila, že čeká s jejím přítelem dítě a že se budou brát (jí byla asi 20). Po svatbě odjeli na líbánky a nakonec se i odstěhovala, chukáda Hachika (psíka) nechala doma. Odmítla se o něj postara, protože jí bylo mijelší být s manželem a na psa by nebyl čas. Proto se mu to snažil otec vynahradit. Psíka si zamiloval. Chodil s ním na procházky po městě, koupal se s ním... Jednou v noci když hustě pršelo se vzbudil a šel pro psa ven do boudy. Bylo mu ho líto že tam je tak sám a mokrý, tak ho usušil, zakryl dekou, položil na guač a lehl si vedle něj na zem. Ze spánku ho však probudila jeho manželka. Vadilo jí, že dává přednost psu před ní, ale co má dělat. Dokonce ignoroval i vlastního vnuka, který se narodil jeho dceři. Hachika naučil doprovázet ho do práce. Vždy ho doprovodil k nádraží a večer ho vyhlížel tamtéž. Bylo to rostě největší přátelství.

Jednoho rána byl však Hachi velmi neklidný. Štěkal a nechcel svého pána vyprovodit z domu. Nervózně štěkal i po zbytek dne, jako by chcel zbytek rodiny upozornit na blížící se nebezpečí. A pak se to stalo; jeho pán zemřel. Při výuce na univerzite dostal infarkt. Hachiko jeho smrt těžko snášel a nechcel se smířit s tím, že jeho pán už nežije, že už se nikdy nevrátí. Pak začaly jeho dojemné trapoty, při kterých jsem neviděla přes slzy. Jen vím, že manželka jeho pána se z domu odstěhovala a psa posílala od jedných známých ke druhým, protože jí hrozně připomínal manžela. Hachiko se ale vždy věrně vrátil domů, a každý večer vyčkával poslušně pána u nádraží. Vyhublý, hladový, v děšti i sněhu... Každičký večer čekal, až se objeví v průchodu z nádraží. Nikdy už se však nedočkal. Až po dlouhých letech přišla válka a všichni lidí město museli opustit. Zůstal tam zcela sám, opuštěň, až nakonec vysláblý umrzl u vchodu na nádraží, kde každý den přes pět let mazně vyhlížel svého pána. Ten obraz psíka smutně ležícího pod vrstvou sněhu mě pronásleduje a dokonce mi slzí oči jen na to vzpomenu.

Pejsek Hachika skutečně žil a tento příběh přesně kopíruje jeho životní příběh. Ubohý Chko skutečně čekal pět let každý večer na svého pána na stejném místě, kde pak i zemřel. Snad našel klid.

Minulost jako klíč k budoucnosti

9. června 2011 v 13:42 | Hidatsenka
Minulost, přítomnost, budoucnost. To vše stroj času ovládá. Jen ve snech jsme svobodní a mimo jeho dosah.

Budoucnost v minulosti
Když něco změníte v minulosti, změní se i vaše budoucnost. Minulost však už nezměníte, protože změnu budoucnosti musíte provést v minulosti nebo v přítomnosti. Je to složité, že ano? Popravdě nejsem příznivcem sroje času, ba naopak. Někdo by takovému stroji děkoval, ale já bych ho nenáviděla. Proč měnit minulost? Je pryč, dávno ztracená, tak proč se jí opět zabývat? Raději měňte přítomnost a tím i budoucnost. K tomu žádný stroj nepotřebujeme.


Mít tak stroj času, co s ním?
Mnozí by ho jistě použili k vrácení času zpět. Napravit své chyby nebo pomoci druhým. Každý by se jistě vrátil kdyby tu možnost měl, jsem proto asi jediná, která by se vrátit nechcela. Člověk má zvláštní vnímání, svědomí, které ho nutí vzpomínat na staré chyby. Většina lidí ho poslouchá a utápí se v jeho nářeku. Proč ale? Podle mého názoru máme žít jen v realitě, někdy ani tam ne. Minulost by však se neměla znovu vracet a budoucnost bychom neměli znát. Jinak by byl život pořád stejně předvídatelný a časem i nudný. Mít tedy stroj času, dala bych ho jinému, někomu, kdo ho potřebuje. Protože minulosti se s ním nezbavíš a vzpomínky tě budou tížit i nadále. Zůstaňme proto v realite a ve snech.


Stroj času Tear Cry
(Bohužel) i Tear Cry má své stroje času. Jsou to předměty, ale i koně či lidé, se kterými se můžete pohybovat volně v čase. Předměty mívají podobu kapesních hodinek, přesýpacích hodin a leckdy vypadají jako obyčejné medaliony. Člověka s mocí umožňující přesuny v čase nepoznáte na první pohled. Tato schopnost může být stálá (pak je to jeho vlastní schopnost) a nebo dočasná, kterou získáte společně s nějakou jinou mocí za nějakým účelem. Tuto moc měla v začátcích Tear Cry i Sarah Roland, postupem času se jí ale vzdala kvůli nutným přesunům do minulosti, které striktně odmítala. Tuto vzácnou schopnost může darovat jedině Fable, Tearský bůh času. Titul "stádo času" si právem dobilo Crybell.
Fable svou největší část moci ukryl do svého deníku, který časem získal název Deník Minulosti. Ten daroval Světlu, aby byly jejich síly proti Temnu vyrovnané. Jsou v něm zapsány všechny údaje od vzniku Tear Cry až po přítomnost. Do deníku může psát, a tím i měnit minulost, pouze jeden z potomků šestnácti Legend. Naposledy do něj psala dcera Crybell při velké bitvě mezi Světlem a Temnem. Před mnoha staletími, po té bitvě, se však Deník ztratil a nikdo neví, kde je.


Crybell, patronka stejnojmeného stáda a šestá Legenda.Ake, bůh smrti a vládce Raunu. (Raun je něco jako "peklo" kam se dostanete z Ghostery. V Raunu nevnímáte čas, nezachází tam slunce ani nevychází měsíc. Jeho opakem je Jinne, říse Naomi, bohyně lásky a zrození.)Error najvetšie xDD

9. června 2011 v 12:42 | Hidatsenka |  Tear cry
Právě jsem si uvědomila jednu krutou perličku. Colm má narozeniny 16. srpna. (Dříve byly zmatky kolem 10. října, ale nakonec je to 16.8. kvůli jistým detaliům.) No a dneska jsem si tak projížděla staré náčrtníkové sešity a zarazila se u jednoho, do kterého jsem kreslila loni o prázdninách na chatě. Vzpomněla jsem si, že v tom sešitě je naprosto první náčrt Isleta! :) Tehdy jsem ani nevěděla že to bude Colmova přeměna, prostě jsem se nudila a tak si kreslila nějakého složitého koně. Až o den či dva později mě napadlo ho nakreslit znovu. A pak znovu a znovu a opět, až jsem ho měla snad v každém náčrtníku :DD Na té kresbě vypadá ještě trochu jinak, dnešní podobu jsem trochu poupravila. No to by ale nebylo nic zvláštního. Divný však je, že jeho první skica vznikla 16. července!! Což je přesně měsíc před jeho narozkama xDDDD Celkem krutá shoda takhle měsíc od sebe, co? 16. je asi nějaký osudový číslo :DD (A do třetice je mu 16 let xDDD))

Isletus na Howrse

8. června 2011 v 21:47 | Hidatsenka |  Tear cry
xDDD Hay opět hráblo, si usmyslila že udělá Isletuse jako koníka Howrse xDD No tak koník byl velmi jednoduchý, ale potom (aby toho nebylo málo) si ještě proti svému poslednímu zbytku rozumu vydupala že si pohraji s písmenkama a přepíše tu tabulku xDDDD Takže pěkně jedno písmenko kopírovat za druhým, a hele, vypadá to vážně divně :DD (Kdyby to tak viděl Islet, dopadlo by to asi jako se stylem My Little Pony xDDDDDDD)
Plný náhled ZDE


Tak co na to říkáte, vypadá to věrohodně? :DD
Kopírovat pouze se zdrojem tohoto blogu.