+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

Květen 2011

Opět jeden nudnej den do záznamu

31. května 2011 v 19:51 | Hidatsenka |  Hlášeníčka
Dnešek byl celkem divný. Šly jsme s holkama ven, ujela mi noha v potoce, celá durch mokrá (mobil naštěstí skončil pár minut před tím na břehu xDDDDD)... Prostě idila :D ... Na druhou stranu je na mě naštvaná Thundy že jsem jí "podezdřívala" že je Flora (něco jako když jsme se s Veris dozvěděli že jsme jedna osoba z čehož jsme chytly obě dokonalej výtlem xDD), a opět jsem ztratila new dílek HL (Haiddem Losie) co jsem psala ve škola --" (bermudský čtverec v učebnicích xDDDDDDDD)

Taky jste měli dnes tak nudný den? Nebo jste se dobře bavili? :)

Co je moc, to je moc!!!

30. května 2011 v 22:44 | Hidatsenka |  Hlášeníčka
Už toho mám plný zuby, jsem v tom totálně zamotaná!!! Thundy je Flora, Odyssey je Thundy, takže Flora je i Odyssey?! --" Jestli mi budete tvrdit, že jste 3 sestry tak asi s blogem vážně seknu, protože to není normální!! Dobře, v tomhle Odysey nejede, to vím, přeci jen je trochu jiná :) Takže věřím, že Ody je sestra Thundy, ale buď Thundy je Flora, nebo má Thundy její heslo a nebo je to celý podraz. Nesedí IP adresy, přezdívky ani profily blogů!!! Tak vysvětlí mi to už někdo?! >:O

Jinak TC blog už se pomalu ale jistě spravuje :) Dnes jsem na něm strávila skoro celý den, jen nastavení laye a promazání článků mi zabralo pár hodinek! (Si možná říkáte že ani lay neumím nastavit, ale mám monitor se špatným rozlišením, takže jsem to dělala "poslepu" aby to sedělo nastavené hlavně vám --") Ale TC se rozjede až o prázdkách :)... Už to vidím; ráno práce (dobře placená brigáda na 3 týdny, 4 hodiny denně pomáhat na OMV :DD), odpoledne uklidit doma a večer k PC, jen mi bude chybět škola :/... Ono se to možná zdá šílený, ale učení mě celkem baví :DDD (njn asi opět skončím po prvních 4 týdnech nasáčkovaná v městské knihovně xDDDDDD). Včera v noci jsem nemohla spát, takže jsem si vzala dějepis (ano, já a dějepis xDDDDDD) a četla si poslední látku. Na to, že mi nejdou letopočty, jsem se za pár minut naučila všechny čísílka poslední kapitoly (asi 16 letopočtů+ ke každému vynález tý doby+ jeho vynálezce xDDDDDDD mezi 1782 (parní stroj- James Watt :DDD) až po 1908 (morzeovka od Samuela Morseye :DDDDDDDDD) Prostě crazy :DDD


Takže do jedné ruky Kofolu, do druhé sešit, na uši sluchátka a... "...bude dlouhá noc... ♪♫♪♫" xDDDDDDD
Totálně grogy Hay R. :D

Lay- Mám nemám??

29. května 2011 v 20:27 | Hidatsenka |  Novinky
Jen se vás na rychlo zeptám; dělám new lay na the PIXELS a nevím, jestli to má cenu, nějak se mi zdá divný. Mám ho tedy dodělat, a nebo myslíte že mám dělat nový? Vím, je to prkotina, ale s mým nedostatkem času by mě zabilo kdyby to ve výsledku vypadalo divně a dělala bych až pak jinej xDDDD No tak prosím hlásněte v anketě a ta potvora divná je zde, tak posuďte:Předem díky, za názory ;)
Hay R.

Rihanna- California king bed

29. května 2011 v 15:22 | Hidatsenka |  Hudba
Nádherná písnička :) poprvé jsem ji slyšela v reklamě na Niveu a vždy jak běžela jsem se nalepila k telce a poslouchala :D teď ji poslouchám v originálu od Rihanny a je naprosto nádherná :) Dokonalost sama <3


VGS- 3. zadání+ vyhodnocení 2.kola

29. května 2011 v 13:44 | Hidatsenka |  Nezařaditelné

Takže chce nechce tu je další kolo, na opozdilce se nečeká.

Můj tutorial- Digital horse painting

28. května 2011 v 19:07 | Hidatsenka |  PS>CS3> Tutoriály
Takže tu máte dlouho slibovaný tutoriál jak jsem kreslila Fularku :) Snad vám pomůže i přes drobnost, že je psaný anglicky xDD
Tak dnes žádný proslovy, vy si čtěte tutík a já jdu přepsat Haiddem Losii :DD

Layout Selenium pro Ellin

28. května 2011 v 12:08 | Hidatsenka |  For you!
Takže jsem ten lay stihla v rekordním čase xDDD
Požadavky: Tento blog "patronismuje" Ellininému, takže jsem se pokusila aspoň trochu vyslyšet její přáníčka. Lay mě být světle modrý nebo světle oranžový. Modrá se ale k létu nehodí, a oranžová nevypadala moc pěkně. Proto jsem si s tou oranžovou trochu pohrála v Colour balance a vznikla z toho papyrus/slonovina, mým názvem barva pantheon :) a mělo to být něco s koněma, tak snad jsem to trochu dodržela x)

Téma: Koně
Název: Selenium
Barva: Světlý pantheon
Styl: Pixelkový/posunkový
Majitel: EllinTak co na něj říkáte, bude se jí líbit? :)

Rosaline

28. května 2011 v 10:59 | Hidatsenka |  Koně blogu
Dostala jsem dokonalé a nádherné hříbátko od Niki869!!! Děkuji moc, je vážně nádherná <3 :)


Omluva aneb zmoklík :DD

28. května 2011 v 10:53 | Hidatsenka |  Hlášeníčka
Ahojky lidičky. Moc se vám omlouvám že jsem tady včera nebyla celý den, ale vlastní blbostí jsem si udělala PC volno xDDDDDDD

Když jsem jela domů ze školy (na kole samozřejmě xDDD přeci to nepotlapu pěšák xDDDDDDD) tak jsem si to zkrátila přes to pole. Tráva byla mokrá od deště a vysoká po kolena. Hay ale nemá ráda překážky a tak si jen řekla "nevadí, doma se převleču" xDD. Když jsem ale dojela domů (po kolena mokrá od trávy a v botách bazénky), všimla jsem si, že je zamčeno, Měl být doma bratr a svůj klíč jsem si proto nechala v pokoji. Myslela jsem, že spí a proto se zamkl. Takže jsem vylezla na vlek pod jeho oknem a dělala naprosto šílený rámus aby se probral. Marně. :DD tak jsem si vzala z tašky tepláky z těláku, z verandy croksy a převlíkla se v šupni xD. Jelikož mi nejede mobil, nemůžu nikomu volat (každý je prý "nedostuný"), takže jsem šla za sousedeme jestli bych si od něj mohla zavolat bráchovi a vzbudit ho tak. Když jsem se mu ale dovolala, s úsměvem mi oznámil, že je v Šumperku a že přijedou kolem 19:00. (valele jsem mu v +- 14:40). To jsem chytla nerva, ještě slušně poděkovala sousedovi za půjčení mobilu, a pár metrů za hranicí jeho pozemku jsem začala ječet "ten debil, idiot, cosi to myslí...?!" xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD naštěstí mě asi nikdo neslyšel. Tak jsem si sedla na verandu pod stříšku, vytáhla papíry a propisku a psala Haiddem Losii (což jsem stejně měla v plánu xDDD). Po 1 a půl A4 mě to přestalo bavit a šla jsem pro kámošku že půjdem v tom dešti ven. Nakonec z nás byla banda o 6-ti členech (3 holky a 3 kluci) co dělala blbosti na zastávce xDDDDDDD (tichá pošta... to se nedalo xDDDDDDDDDD) Pak přijeli teda rodiče večer a já byla tak zmrzlá, že jsem lehla a kolem 20:00 chrápala jak dřevo. PC schovaný pod postelí mi tak vůbec nepřilezl a mysl xDDD.

Stejně bylo nejlepší jak jsme šli já, Kika, Aňa a Pavel na zastávku:
Pavel: Proč jdem tak ryhle? Proč nejdem pomalu když máme čas?!
Aňa: *přemýšlí nad něčím*
Kiki: Protože prší!
Já: *xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD*
Pavel: Aha...

o 5 minut později na zastávce.
*Kluci se postrkují až Pavla vystrčí ven ze zastávky*
Pavel: *koukne se nahoru* hele, prší! xDDDDDDDDDDDD


No byla to prostě bomba xDDD tak jdu na ty laye :DD

Layout pro El

26. května 2011 v 16:28 | Hidatsenka |  For you!
Po hroooozně dlouhé době se Hay opět pustila do grafických layoutů na popud El, která si založila nový blog a chcela na něj lay. Hrozně mi připoměla mě když jsem začínala s blogem a můj první layout. Nádherný lay od Jewelry... No tak snad se jí bude aspoň trošku líbit, a někdy v budoucnu si na něj vzpomene :)

(bacha na to, Hay je ještě vytočená, protože pixelkový layouty vždy skládala po jednom či dvou pixelech několik hodin jak totální debil, (jich tam je několik set těch pixelů --"), ale díky Psuně si všimla, že existuje něco jako Free Transform ve kterým chytne jen poslední 2 krajní pixely a roztáhne je do stran a výsledek je takřka stejný xDDDDDDD taky proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě že? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD)
Tak a ten layout pro Elin nechám asi až na zítřek (ta mě zabije, na něj čeká už trochu dýl, ale naštěstí (no i když spíš na neštěstí) teď na blogu moc není :D) Takže mám volno a frčím psát Losii :D

Rock Camp 2- This is our song

26. května 2011 v 14:07 | Hidatsenka |  Hudba
Nádherná písnička :) tu se tak naučit ve sboru... Mmmm :DDD
Ale stejně jsou nejlepší ty sestřihy na konci xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDPřesmyčky :)

25. května 2011 v 19:59 | Hidatsenka |  Tear cry
Mám tu pro vás další soutěž z Tear Cry, když vás to tak baví xDD tentokrát jsem ale zvolila přesmyčky xDDDDDD tak zkoušejte ;)

Lidé:
A) enofi> Fione
B) xeal> Alex
C) tinalean
D) yaam
E) latabraz

Koně:
A) rasam
B) geiltanheg
C) reedk
D) liestsu
E) melriTakže odpovědi do komentů, a neopisovat xDDDD

Deviantart loves you II.

25. května 2011 v 15:14 | Hidatsenka |  Ostatní
Něco pro zasmátí xDDDDDDD (hlavně ty obrázky :DDDDD) Akreon (králík) a její (zprva jsem myslela že jeho xDDDD) kamarádka čičí Tanathe xD (pod perexem máte AJ originál, ten je přesnější, jinak tohle je můj volný překlad pro ty, co neumí moc anglicky ;D)Doba výroby překladu (nepočítám přeložení, ale prostě grafické úpravy textu)- cca 20 minut ;)


Test- jaký živel bys ovládala?

24. května 2011 v 14:32 | Hidatsenka |  Tear cry
Další soutěž ohledně TC :D tady už ale budete mít i své výsledky. Zatím zde budete mít jen 5 hlavních živlů; Země, Voda, Oheň, Vzduch a Plazma (ta se bere v TC nejen jako 5. element, ale také jako 4. skupenství). Takže začnem :)

1) Tvé nejoblíbenější zvíře?
a) Drak
b) Leopard
c) Medvěd
d) Jelen
e) Orel

2) Tvá nejoblíbenější barva?
a) zelená
b) šedá/bílá
c) modrá
d) růžová
e) červená

3) Kdyby sis měla živel sama vybrat, který by to byl?
a) Plazma
b) Voda
c) Oheň
d) Země
e) Vzduch

4) Kdyby sis mohla vybrat, kde budeš o prázdninách, kde by to bylo?
a) někde v horách
b) na pláži u moře
c) do nějaké pěkné rezervace za hranicemi
d) kdekoli, kde by bylo nějaké dobrodružství
e) na safariTo je vše. Prosím, abyste si odpovědi zapsali na papír a PAK se koukli pod perex, jinak by to nemělo cenu ;)

MEGA test- komu z Haiddem Losie se nejvíce podobáš??

23. května 2011 v 18:25 | Hidatsenka |  Tear cry
Tak jsem vymyslela takový malí testík. Je celkem průhledný, ale snad se v něm někdo najde :D. Odpovědi pište do komentů, pak každému individuálně odpovím komu se podobá. Přeji příjemnou zábavu :)


1) Jaké je tvé znamení?
a) Blíženec
b) Vodnář
c) Štír
d) Rak
e) Kozoroh
f) Panna
g) Střelec
h) Beran
i) Býk
j) Ryby
k) Váhy
l) Lev


2) Vyber jedno slovo:
a) Libra
b) Gemini
c) Virgo
d) Aquarius
e) Leo
f) Cancer
g) Aries
h) Capricorn
i) Scorpio
j) Pisces
k) Taurus
l) Sagittarius


3) Která věc je pro vás nejdůležitější?
a) kniha
b) meč
c) přítel
d) radost
e) svoboda
f) odvaha
g) vzpomínka
h) rodina
i) moc
j) učebnice matiky
k) samota
l) zničit své nepřátele


Sice jsou jen 3 otázky, ale je tam 12 naprosto výstižných odpovědí k fanným osobám, takže myslím, že to bohatě stačí :D Vybrat by si měl každý, tak neváhejte a zjistěte, komu se podobáte! ;)

A nebojte, většinu z nich už jistě znáte ;)

Nightingale

23. května 2011 v 15:58 | Hidatsenka |  Tear cry
Napadlo mě, že vám sem dám popis Nightingale, nové klisny, která se bude objevovat v příběhu Haiddem Losie. Bohužel je tak špatně natočená, že si nevím rady se stínováním hlavy (vypadá to snadně, ale 4 layery padly hrůzou xDD), takže vám sem dám zatím jen WIP portrét ;)

Layout 0.4

23. května 2011 v 14:46 | Hidatsenka |  Layouty tohoto blogu


Doba provozu: 23. 5.- x. x. 2011
Název: Easy life (snadný život)
Téme: Lakion (z angl. Lake= jezero a tear. narcion= koně, takže jezerní koně)
Spokojenost: 8/10
K volnému stáhnutí: Zatím ne
______________________________________
Konečně new layout! <3 (No i když nový... ve složce se válel skoro měsíc, tak nwm jestli nový xDDDD). Sice je takový hodně jednoduchý, ale co na tom, občas je prostě změna nutná :D. A hlavní je, že by se vám měl rychleji načítat a snad i správně zobrazovat :)... (jo jo Hay se hrabala v nastavení xDDDDDD). Dokonce mi ladí k horní jiště Chroomu! Taká klika :DDDD Jo a kdyby si někdo všiml že je tam vyfocen článek Jasoundca, tak ať to přejde a jde dál. Je to tam jen kvůli fešné úpravě článku :DD


A copak na něj říkáte vy, návštěvníci a affísci? :) Povedl se, nebo je to jeden z těch slabších článků layoutového řetězce? :DD

Rozhodnutí, přiznání atd. :D

22. května 2011 v 19:25 | Hidatsenka
Jak jste se dozvěděli v minulém článku, bortí se mi PC a všelijaká elektronika na kterou sáhnu. Lepší ale je, že už jede PS :) nějak jsem překousla, že se tomu koni smazala hříva a oko, protože jsem si uvědomila, jak hrozně to vypadalo xDD . . . . . . . . Rozhodla jsem se, že začnu psát Haidem Losii, protože se mi (jak už jsem psala) více méně celá TC FF (česky PN) smazala :/ (a navíc už je to stejně asi trochu nudné.) Zatím jsou vaše hlasy 7 pro pokračování a 4 proti. No tak uvidíme, jak se to vyvine, ale Haiddem tu bude stopro, už jsem něco málo psala ve škole a mělo by to na předchozí TC pěkně navázat (tedy v okolí Hera a stád ;D) . . . . . . . . . Dále mám na srdci ještě jednu věc. Když se tak koukám, TC se už rok probíjí davem, a stále celkem sama. Většina lidí se o ni zajímá jen příležitostně a jeden z mých marných pokusů TC prosadit mezi imaginárními světy skončil "jen" mánií imaginárních světů. Světy Nory a Effy se tak nějak vytratily, a zůstal jen DaL a Saharia. Oba tyto světy (i přesto že jsou mladší než TC) už jsou pomalu ale jistě zakotveny a stojí na stejné úrovni s ní. (což mě těší, jelikož mám oba moc ráda, si nemyslete ;D) Ale když jsem se podívala pořádně, všimla jsem si, že jen jediný človíček zůstal, jediný přeživší se do TC vžil a neustále se snaží pomáhat s jejím rozvojem. Ten člověk je Samira :) Chcela bych jí tímto tak trochu officiálněji poděkovat nejen za to, co pro Tear Cry kdy udělala, ale i za to co právě dělá <3 :) . . . . . . . . . (srry za ty tečky, ale jinak to nešlo, nejede mi ani blog.cz xDDDD)

Spiknutí elektroniky aneb proč nekomentuji

22. května 2011 v 17:43 | Hidatsenka |  O admince
Všichni se proti mě spikli!!! Hardwarem začínaje a softwarem konče --" Mobil- každý komu volám je nedostupný --" DVD- odmítá zasunout to na CD-čka --" PSko- stěžuje si za plnej scratch disk, ale někam si zašilo tempa --"" WIP kresba- debil jsem ji neuložila, resetlo se PC a půlka koně v pr... --""""" dA- odmítají se načíst obrázky a vůbec celá stránka je jedno velký poházený smetiště bez layoutu --" Skype- nejde vkládat aktuální stav --" hidatsenka.blog.cz- nezobrazuje se layout blog.cz- nemám zde editovou lištu --" BLOGY- nemůžu vkládat komentáře facebook- nemůžu "lajkovat", komentovat ani mazat věci ze zdi TC friends forever- více jak 20 stránek TC se mi samovolně smazalo --""... ... ale jinak je dnes vážně fajn den --"""""

News- Prosím čtěte!!

22. května 2011 v 11:06 | Hidatsenka |  Novinky
1) Přesně jak jsem čekala... Na příběh TC všichni zapoměli :D takže to zřejmě nikdo moc rád nečetl. Proto se mi to už sem nijak nechce dávat. Ani jediný koment se neptal kdy bude další díl... Takže si další kapitoly TC musíte odhlasovat v anketě xP

2) Ptáte se proč jsem zazdila VGS?? To je jednoduché; protože jsem jasně napsala, aby jste mi to poslali do komentů, a skoro nikdo to tam nedal!! Všichni se ptali "může to být ten na blogu" atd. neofiiálně, a já si to mám všecko pamatovat kdo co říkal? Takže zlatíčka, máte tedy ještě týden na to, aby jste DO KOMENTŮ U TOHOTO ČLÁNKU poslali odkaz na ten váš lay, případně blog kde je nastaven. Kdo nepošle, (i když mi to třeba říkal v minulosti kde ho má), má 0 bodů a tečka.

3) Hay má krizi :D. Potřebovala si oddychnout od commishe pro Vaninku, a najednou jí visí na krku 2 další xDDDDDDDD tak si nakreslila takovýho pěknýho koníka pro radost, ale ejhle? On je tak blbě natočenej, že nejde stínovat!! :D Nevíte někdo jak stínovat hlavu skoro natočenou k vám? Nebo neznáte nějaký dobrý tutoriál?To je zatím vše, tak edios amigos :D

Reference sheet- Asmar

21. května 2011 v 23:38 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby
Nevím, co sem dát, tak vám alespoň ukážu poslední commission. Tento je pro Samiru. Někteří už možná poznali, že Asmar souvisí s Tear Cry. Přesně tak. Takhle totiž vypadá Sam když se v TC promění na koně ;)

Doba výroby: Přes 6 hodin
Kategorie: Painting and airbrushing
Typ: Reference

Popis koně je sice anglicky, ale na dA by si toho jinak nikdo nevšiml xDDD

Větší náhled ZDE

Asmar (c) Samira
Artwork (c) Hidatsenka

Don't copy, please.

Rozdíl pár dní xD

20. května 2011 v 14:17 | Hidatsenka |  O admince
Haháá. ldi, tak tomu se říká zákon schválnosti. V pondělí jsem se snažila mermomoci onemocnět, protože se mi nechcelo do školy. Takže hezky krátký rukáv, minikraťásky ryflový a lítat po zahradě v kalužích xDDDDDDD... Ale nemoc jsem nechtla :/

To by ovšem nebylo tak zvláštní nebýt dneška. Kamarádky měla totiž angínu, dva týdny ležela s antibiotikem, a ještě včera trochu kašlala. A jako na potvoru zrovna dnes, DEN PŘED VÍKENDEM lehnu! xDDDDDDDDDDDDDD To je prostě maso. Asi si za to můžu sama, protože jsem si tím pondělním běháním oslabila imunitu a dnes... Tss, škoda mluvit :DD

A co z toho plyne pro vás? Jen to, že je adminka krutě nachcípaná (ale možná půjde do školy protože horečku neměla už pěknejch pár měsíců), ale co to znamená pro vás a pro blog zatím nwm :DD jestli bude mít mamka dobrou náladu, pojedeme k doktorce, dostanu prášky a celý týden proležím u PC. Druhá varianta bude, že chytne rapla že mi nebude psát omluvenky, a že si to mám vyležet během týdne když příjdu ze školy :DDDDDD (což už se taky stalo, věřte nebo ne xDDDDD)Tak se jdu natáhnout na zahradu ať se ta nemocinka ještě trošku rozjede, když jsem na ni tak dlouho čekala mwhehehe :DD Tak mi plsík držte palečky ať lehnu, když jsem se na to tak dlouho těšila ;D užívejte pěknýho dne dokud můžete a pokuste se neskončit jako já žebráním o nemoc xDDDDDDD

Nadpis

19. května 2011 v 14:09 | Hidatsenka |  Hlášeníčka
Nenávidím nadpisy xP

Přináším vám exklusivní hlášeníčka :DDBS- tady se vůbec nic neděje. Žádné karty, žádná grafika a tak žádné články xDDD Je to celkem nuda, když nejsou new koně, takže BS umírá xDDDDDDDDD

TC- se Sammy máme tajné plány na zničení světa mwhehehe... No dobře, tak tedy plány na zničení TC... Fajn, jsou to plány na záchranu TC, ale víc už ze mě nedostanete!! :DD xDDDD Jen aby jste se nedivili, že blogy stád TC budou teď nějaký ten měsíc mimo provoz (hahááá jsem si vzpoměla na tu digitalizace mwhehehe xDDDDDDDDD)

Tento blog- není BS, není TC, není grafika... To znamená že nejsou zajímavé články xP

Grafika- právě dělám dva comishe: Chary pro Vann a Sammy. Až včera jsem si všimla, jaká je to ironie, že zároveň kreslím bílého koně s modrými znaky a hned ve vedlejším okně černýho s červenými znaky xDDDDDDDDDDDD Jsem to mohla nakreslit jen jednou a vyintegrovat barvy, co? xDDDDDDDDDDDDDDDD

Adminka- celý týden jsem kašlala na úklid, takže dnes musím vše dohnat --"... Ještě aby toho nebylo málo třídní učitelka mi milostivě nakopírovala klasifikační sešitek a všechny známky musím zapsat do elektronických žákovských (ani nevíte, jak dlouho to bude trvat protože to nevím ani já sama xDDD) a ještě celou A4 článků o projektových dnech školy (Afrika našima očima, Zachraň svého kamaráda, pak nějaká přednáška o třízení odpadků... To máme ale aktivní školu, co? Tolik dní volných xP), kterou mám přepsat do PC a poslat na mail do novin na otisknutí --" (stejně si to tam v těch novinách zase upraví podle svýho, a já jako kretén se s tím mám psát --") To lepší ale je, že po nové písni Never (která měla už 2 official premiéry, z toho jsem první zvorala xDDDD) přichází 2 nové. První se jmenuje Beautiful Life (ale ještě nemám hotové slova, jen základ refrému, ale klavírní doprovod už hotový je a melodie zamozřejmě taky x)...) a u druhé mám zatím jen melodickou kostru nahranou na mobilu xP (akordy mi k ní nějak nejdou). Ta první je taková spíš se smutnýma slokama a veselým refrémem, ta druhá je takový hodně ploužák :DD tak držte palce ať to v červenci nezkazím :)
To je vše, Hay musí vyleštit barák --"
Tak adios amigos :)

Láska jako dvojsečná zbraň

18. května 2011 v 19:02 | Hidatsenka |  Diagnostika 0
Ano ano, je tu další z mých úvah, tentokrát na téma "láska".

Článek obsahuje některé nevhodné informace. Proto prosím, aby četli jen blogeři nad 12 let a na vlastní nebezpečí, že už se nikdy nezamilují xDDDDDD (ale nic hroznýho to není ;D Hay se jen nechala unést jedním speciálním předmětem který se vyučuje jen na pár školách, a na naší taky, a dnešní hodina jí výjmečně dala něco do sebe xDDDDDD)

Grafická místnost

17. května 2011 v 18:37 | Hidatsenka
Jak tak koukám, mnoho z vás má otázky jak, co a proč ohledně blogu i grafiky. Proto jestli máte nějaké otázky (týkající se práce s blog.cz, deviantART.com a Photo Shopem), napište je do komentů pod tímto článkem a ráda vám na ně odpovím, případně o tom napíši celý článek.

Co čtu a co ignoruji?
Přečtu si zřejmě všechny komenty, od otázek "jak vložit obrázek na blog nebo dA", přes "jak nadefinovat brushe" až po "co je to pixelkový layout, dvojkový layout...??". Ale nejvíc mě dokáže naštvat otázka: "Jak kreslíš ty koně?" nebo "jak jsi udělala ten a ten lay?" za tyto dvě otázky (a jim zcela podobné) budu asi hodně zlá :DD. Když byste to vážně chceli vědět, stačí se zeptat "nemáš nějaký tutoriál jak kreslíš ty koně?" a já s radostí odpovím "jasně že mám, klidně pošlu" a nebo "nemám, ale jestli chceš tak udělám" :DDD Otázky typu "jak mám nastavit takový a takový lay" jsou také přijatelné (i když v tom sama nějaký mistr nejsem xDD)


Snad jsme si rozuměli, tak můžete se bez obav ptát :)
Protože čím víc toho víte, tím blíže jste k tak pěknému blogu jako má třeba See nebo Vann <3 :D

Řešení problému s nahráváním obrázků na blog.cz

16. května 2011 v 19:37 | Hidatsenka
Malá rada; Nenahrávej obrázky přes galerie.cz (prostě přes blog :D), ale nahraj si to třeba na DeviantART.com a odtamtud to vždy jen zkopíruj do článku, a uvidíš že ti o půjde ;D

Hodně lidem se totiž ztrácely obrázky z blogu. Já to dělám tímto způsobem a s obrázky jsem dnes problémy neměla. Snad vám to také pomůže :)

South Montana- Sketch

16. května 2011 v 15:20 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby
Po dlouhé době zase nějaká ta kresba xDD (přesněji skica) a zase ten samý kůň xDDD. Na dA už mám tuto skicu pár dní, ale pořád si jí nikdo nevšiml, protože do Scrapbooku nikdo neleze (krom mě xDDDDDDDD). Z důvodu nedostatku nápadů na články vám sem teda dávám další z mých skic. Tuto ale dokončím za hoooodně dlouho, protože právě dělám (respektive se pokouším) o referenci pro Vaninku, a až to dodělám tak ještě char pro Sam... Ale hlavní je, když ta práce člověka baví ^^ Sice je ten kůň pro Vann tak trochu "těžký", ale pak vám ho ráda ukážu (pokud Astrid dovolí xD)
Jo a Vann plsík na Skype, potřebuju pár detailů upřesnit ;)

A tady už ta skica (pod perexem :D)

Denithion

15. května 2011 v 17:30 | Hidatsenka |  Tear cry
O plemenu
Denithion je jedno z původních Tearských plemen divokých koní. Jedinci tohoto plemene se na první pohled prosadí svým vzhledem. Velmi nápadně totiž připomínají kočkovité šelmy. Dělíme je proto na 2 základní skupiny; zbarvené a vrostlé. Zbarvení Denithioni jsou ti, kteří mají pouze barvu či vzor danné šelmy (tygří pruhy, leopardí skvrny...). Vrostlí Denithioni jsou však mnohem zajímavější, protože mají dokonce celé části kočičího těla (kočičí tlapy, protáhlé zornice reagující na světlo, kočičí ocas...). Mohou se objevit i zvířata obou typů zároveň (př. tygří pruhy i tlapy), ty však řadíme do skupiny vrostlých. Denithionů je však více poddruhů (panteří, obláčkový, rybaříčský, tygří, severní, mořský...).

Mláďata jsou velmi podobná hříbatům běžných koní, rodí se však vždy bílá nebo černá, bez jakýkoli znaků. Pravé zbarvéní dostane až po dovršení 2 roku života. Průměrně se dožívají až 15 let. Jejich stravu tvoří převážně rostliny a drobný hmyz. Povahou jsou spíše klidní, bezdůvodně na lidi neútočí. Výborný sluch jim totiž pomáhá predátora včas odhalit, proto se většinou zachrání.

Denithiona severního (dole) poznáte vždy podle bílé srsti a modré (případně fialkové) hřívy.

U Denithionů leopardích (dole) je zajímavá kostra. Ačkoli jsou to koně, pohybují se jako kočkovité šelmy.

Denithion (c) Hidatsenka
Pic 1 (c) Hidatsenka
Pic 2 (c) EscyKane

Random of my characters

14. května 2011 v 22:51 | Hidatsenka |  Tear cry
No jak bych to česky nazvala... Tady máte na ukázku pár FAN-artů a reguestů TC (mých charakterů) ... :) Doufám, že koně na nich poznáte, a pokud byste chceli, připojte svůj FAN-art k tomuto řetězci, budu moc vděčná za každý výtvor s našimy charaktery ;) (Hidatsou, Isletem, Fione...) A tady už ty slíbené FANy :D


Noctaluna- Fione

Samira- Isletus a někdo :D

Pajik- Hidatsa


Líbí se vám FANíci?? Mě teda jo, a holkám ještě jednou moooooooooc děkujeme :)

Pátek 13.- Pověra nebo krutá skutečnost?

13. května 2011 v 18:24 | Hidatsenka |  Diagnostika 0
Na to, že je pátek 13. se toho u nás moc nestalo. Je to celkem pěkný den zatím, ale jistě nám ho brzy někdo zkazí :D. Největší error však je že ve škole jsem dnes dostala známku 13!! (tedy 1 a 3, dohromady 13 jako pátek 13. xDDDD). Ale už konec mých keců, tady máte nějaký info :)

Dnešní článek je věnován Pátku 13., tedy dnešku. Málokteré datum vyvolá takovou vlnu emocí jako právě toto. Po staletí je toto datum spojováno s neštěstím. Je pátek třináctého skutečně nešťastný den, nebo si to všechno vymysleli důvěřiví lidé a celý mnohdy proklínaný den patří do říše pověr? Ne nadarmo se přece říká "na každém šprochu pravdy trochu"... Víte o tomto záhadném dni všechno?

Zachraňte Wilíka!! xDD

12. května 2011 v 21:01 | Hidatsenka
Ve škole jsme měli nedávno projekt "Afrika našina očima", takže celý den nám vyprávěli nové věci o chudé části Afriky. Při té příležitosti jsme si mohli vyrobit nějakou hračku z "odpadků" jako to dělají právě malí afričané. Měli jsme na to však jen minutku. Hbitě jsme s Aki (kámojda) popadly krabici od mlíka, obalili ji tím vlnkovým papírem, přilepily oči a nastříhané vlasy a domalovaly (ehm já :D) vystrašený výraz xD. Celý den jsme Wilíka tahaly s sebou jako "naše dítě". Dnes si ho však všimla paní učitelky z němčiny, které se moc líbil, a tak jsme jí nabídly jestli by se nám o něj nepostarala. A tak Wilda našel nový domov :)


Jeho foto- Wilík sleduje v PŘ vývoj dítěte a schovává se za sešitem xDDDD


(Hehe můj sešit a Akina mikina xDDDDDD)

Wilík (c) Haidy & Aki
Made by Haidy & Aki
Photo by Aki's mobile xD

Hidatsa's reference sheet

11. května 2011 v 18:45 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby
Umírám, Řecko, umírám... Počkat, nemá tym být Řím? xDDDD

Nedávno jsem si slíbila, že první charový list, který vyrobím, bude patřit mému koňskému já, Hidatse. Zprva jsem se bála že to totálně zkazím, ale mohlo to být i horší že? :D Tak nakonec jsem výsledkem (ne) mile překvapena. Bystrozrakové mezi vámi už si totiž jistě všimli, že Hay neměla nikdy duchařské oči ani pruhy. Život je holt změna, už je má (nemohla jsem odolat xDD). Příští preferenci bych mohla začít dělat ještě tento měsíc, ale nevím jak to stihnu. Zvykla jsem si totiž projekty dělat více dní, je to takový... takový příjemný, nikam nespěchat a vědět, že ti to nikam neuteče, že to uděláš zítra. To ovšem nemohu říct o tom projektu, ten musím mít bezpodmínečně zítra, takže bych se už mohla pustit do práce co?? :D

Jinak připravuji tutoriál Digital painting horse. Bude na něm zachyceno a popsáno jak jsem kreslila Fulary. Zatím jsem popsala jen výrobu linek a základní vybarvování, pak zkolabovalo PSko a resetl se PC (ještě že to každý cca 5 minut ukládám xDDD štěstí přeje připraveným :P). Možná na tom bude mít podíl i fakt, že to celý písu v ájině xDDDDDDDD ale kdo umí anglicky, jistě si počte ;D

Kdyby jste se koukli někdo do mé galerie va dAčku, jistě byste nemohli v levém sloupci přehlédnout novou složku s názvem 'My references' a u ní je ikonka s hlavou Hidatsy. Na této složce jsem tak trochu experimentovala, a teď už vím př. jak přidat ikonu před složku nebo popis do levého/ pravého okraje složky. Vážně užitečné :D a mimo Hayiné reference tam postupem času přidám i jiné, takže se těšte. A teď už ta premiéra: Má první reference Hidatsy!!!!


Ale je to takový děs, že to raději dám pod perex xDDDDDDD

Slavíček

11. května 2011 v 17:47 | Hidatsenka |  O admince
Takže právě jsem se vrátila ze soutěže Holčovický slavíček. Je to vlastně taková soutěž zpívání (viz. slavíček xDDD).

Kategorie byly 3; školka, 1. až 2. třída a nakonec 3. až 5. třída. Měla být ještě kategorie 2. stupeň (ehm má kategorie :D), ale tu zrušili protože bych v ní byla sama. Ti zrádci z 9. totiž odmítali zpívat česky xDDDDDDDD Tak jsem nakonec přeci jen zpívala. Sic jsem nesoutěžila, ale byla jsem tam jako taková (podle učitelky) "ukázka, jak by mohli zpívat za pár let" xDD. Na úvod jsem zpívala a hrála svou písničku Never (ehm to je ta, kterou jsem tak hrozně zkazila na tom plese.) Celkem se mi to zřejmě povedlo, moc chyb jsem nepostřehla, a dokonce jsem při tom hraní a zpívání dokázala i myslet!! (Pozor, Hay si hraje že má čím přemýšlet xDDDDDDD). Na konci jsem pak ještě zaspívala písničku z Popelky- Přestalo se slunce smát, za účast dostala krásný zápisník s mořem s nápisem Sea (dokonce k tomu mám i tužku xDD), poděkovala za pochvaly dětí i učitelů a pelášila domů :D

Takže už mám jednu věc za sebou, ale další mě čeká zítra. Pořád ještě nemám hotový Highwest, to je ten projekt do výtvarky co ho máme zítra odevzdat :DD takže mizím kreslit, phá phá ;)

Avatar- Hidatsa

10. května 2011 v 17:27 | Hidatsenka |  Moje skicy a kresby
Huh, po dlouhé době jsem si řekla, že bych asi měla udělat na dA nový avatar. :) Tentokrát jsem ho ale dělala já sama (taky tak vypadá xDDD). Ten koník je Hidatsa alias má koňská podoba. Její přesnou podobu uvidíte již brzy, protože připravuju charový list Hidatsy jako koně x) (a ještě k tomu tutoriál jak jsem kreslila Fulary, takže toho mám moooc a nwm kdy budou oba projekty hotový). Navíc zítra máme soutěž ve zpívání, a ve čtvrtek musím odevzdat ten projekt do výtvarky --" (jak mám sakra vystínovat bílýho Isleta?! xDDDDDDDDD)


No tak nic, tady je ten avatárek (na dA už je v provozu, bude i na blog ;D)


P.S. Nedivte se že je to nějaký divný křivý animácký, to je jen ten styl, tak to mělo být ;D

Aomori

9. května 2011 v 20:03 | Hidatsenka

Aomori... Je to ta holčina co je prostě nejlepší? Jasně že je!! :DD Kdo jí nezná, rychle pozná, trochu vám ji představím:

Její křestní jméno zní Monika, žije v Polsku, je jí 21 let a studuje ekonomii. Znáte ji jistě z DeviantART.com, kde se stala doslova legendou mezi umělci v oboru Painting and airbrushing (kreslení pomocí tabletu a za použitý některých brushů). Kreslí převážně digitálně, ale ani s užkou v ruce se neztratí. Ráda kreslí koně, a sama také vymyslela koňské plemeno Solven, jež si oblíbily stovky uživatelů dA. Plemeno koní Solven se vyznačuje hlavně kozlíma rohama a očima bez zornic. Své imaginární koně má velmi ráda, dokonce jim i vymyslela stáj Four Leaf Clover Stables (stáje čtyřlístku). Její neznamější kůň je bez pochyb Irska, a hned za ní Karthala, Hurricane, Lucky a Cirdan. Dále má ale i De'ante a Sol Bianca. Z toho jsou jen Lucky a Sol Bianca normální koně, ostatní jsou tvz. Fantasy. Na avataru má svouji představitelku Radioactive Cat (radioaktivní kočku xD)

Poslední dobou se také hodně zabývá plněním commissionů. Dělá ale už jen ty staré, protože nestíhá, má jich moc. Na dA profilu má přes 4.500 donations!! (Si vemte že průměrný amatér jako třeba já má 20, Siri pak 86 xDDDDD). Její galerku najdete na Aomori.deviantART.com