+ + +
NÁBOR AFFS>>> Uzavřeno :')

B L O G - N E N Í - A K T I V N Í .
Slouží pouze jako muzeum mých vzpomínek z dětských let :)
Omlouvám se za naivní obsah, ale nemám to srdce blog smazat
ani renovovat, takže veškerý obsah zůstává autentický.
Děkuji za pochopení.

Vaše Hay~

Červenec 2010

He he XD

23. července 2010 v 10:20 | Haidy Utopenec XD |  O admince
Takže včera jsme jeli s mou nej camííí a sbénkem Vodatsou k nám na barák. Kousek od baráku máme řeku a na ní zrádný splavy XD a já jsem asik měla horeku a napadlo mě, jestli bysme shora toho splavu nemohly skočit... a přeskočit ten buben. Výžka toho vodopádu byla asi tak něco mááálinko přes metr a vody tam byla nějak metr dvacet. Prostě žúžo. Sice jsme pak domů přišly domlácené na ento, ale stálo to za to a někdy se natočíme jak skáčeme a dáme to na youtubko, ok? XD Lol.

Jinak zítra ráno odjíždím na 12 dní na koňský tábor Hipo v Koryčanech. Tady je odkaz na jejich bezva stránečky. Tím chci napsat, že mě tu 12- 13 dní neuvidíte, ok? :( Bude se mi po vás móóóc stýskat, ale moc se tam těším a pak vám sem napíšu mé ródeové zážitky, jo? :)


Takže páá  posílám všem veliký pusinky! =**

Návod jak narkeslit hezkého koně ve Photo Shopu!! :D

15. července 2010 v 13:07 | Hidatsenka :) |  Dessy a jiné výtvory
Takže jelikož Jennifer Meyer i Anne Tholander stoupla sláva asi nějak moc do hlavy, rozhodla jsem se, že budu děla to, co mě vždy bavilo a co jsem obdivovala. Půjdu ve stopách Anne Tholander! Budu kreslit koně ve Photo Shopu a už jsem začala. Baví mě také dělat dessy, ale nikdo je odemne nechce :(, takže budu kreslit koníky do Tear Cry. Podrobně zkoumám kresby Anne a přitom hádám, kde jaký nástroj použila. Velice mě to baví a pro moje kreslíře sem dám přesný postup jak nakreslit hezkého koně ve Photo Shopu. Bohužel Photo Filtre nemám a tak si můžete kdyžtak stáhnout PS tady, myslím, že na kreslení koní je nejlepší :). Prosím najděte si nejlépe verzi CS3, tu mám já, tak ať to máme stejný.

Takže tady máte přesný postup, bohužel skoro bez obrázků:

Postup při kreslení pozadí na koně


1. Koně si představte nebo načrtněte tužkou na papír. Hlavně si uvědomte, co bude mít jakou barvu a zakreslete detaily. Nezapomeňte na stínování.

2. Otevřete si Photo Shop a obyčejné malování, protože bez malování se PS na nic! :D

3. V malování si uložte čistý bílý papír ve formátu, jaký budete na obrázek potřebovat, protože formát už se nedá změnit.

4. Ve PS si tento papír otevřete a načrtněte pozadí (popis na zemního koně, takže nejdříve modré nebe a zelenou zem, pouze dvě barvy)

5. Potom si vemte zesvětlovač a udělejte na obloze flíčky jako mraky. Zesvětlovač najdete tak, že najedete na levém boku na takovou ručku. kliknete na ní pravým tlačítkem a nejdete si v tom, co vyjede takový fialový špendlík. Jmenuje se anglicky Dodge Tool.
Dodge Tool
5. Pak si najděte tesně nad tím tu kapku a klikněte na ni zase pravým a vyjedou vám další dva nástroje+ ta kapka. Klikněte na tu ruku s tím prstíkem, jmenuje se to Smudge Tool. Pak ty zesvětlené fleky na obloze rozmažte a udělejte tak mraky.

6. Potom si to zase změňte na tu kapku a tou kapkou ty mraky ještě rozpijte. Budou vypadat velice verohodně.

7. O pět nástrojů výše je štětec. Dejte si ho a najděte tam takyvý divný brush, měli byste ho tam taky mít, má tvar trávy. Jsou tam dva, tak si jeden vyberte. Pak si nastavte úúúplně dole v tom menu na levo parvy trávy. Obě musí být zelené nebo jak tu trávu chcete, nástroj využívá obě, takže nenechávejte jedno pole bílé!! Jednu byrvu mějte vždy mnohem tmavější než druhou, jinak z toho vznikne barevná matlanice XD.

8. Dodělejte detaily které potřebujete a hurá na koníka! :)Postup při kreslení koně

1. Na čistý, nový papír nakreslíme si nejhrubější nákres, který zvládneme. Jako malé děcko! XD Potřebujeme jen vědět, v jaké pozici kůň bude. Hlavně tomu ještě nedělejte uši, druhý nohy, hřívu, oči nebo nozdry, ok? Nějak takhle! XD
XDD

2. Udělejte s pomocí gumy a štětce přesnou siluetu koně, která mu už zůstane. Hřívu a ocas do toho nepočítejte.

3. Teď začneme od hlavy. Nakreslete uši. Pak nakreslete oko a trochu ho roznažte nebo rozpijte v místě, kde se oko dotýká srstu. Nozdry uděláte tak, že si tam, kde byl ten špendlík najedete pravým tlačítkem kliknete a vyberete si tam takovou modrou ruku, která drží něco maléh jako zrnko písku.

4. Touto ručkou nakreslíte nozdry a stín v uších. Pak vezmete ten špendlík a některá místa zesvětlíte a některá stmavíte.

5. Nakonec ty stínovaná místa rozmažete tím prstíkem, který najdete když pravým klikete na kapku ned špendlíkem.

6. Otevřete si to uložené pozadí. Pak toho koně si otevřete v malování a kopírujte ho. V PS pak dejte jen Ctrl+ v a koně ogumjte tak, aby byl na tom pozadí.

7. Dodělejte hřívu a různé detaily.

8. A kůň je hotov! :)

Takže koně na blog

15. července 2010 v 11:28 | Sarah Hidatsa Roland |  Tear cry
Takže jsem tu jen na skok. Prosím kreslíře, aby poslali všecky svoje koně, které kdy nakreslili do Tear Cry na email hidatsenka@seznam.cz. prosím, posílejte pouze koně, které nemají nic společného s koňmi Bella Sara. Chci vidět hlavně koně, které jste dělali ručne nebo ručně kreslili v Photo Shopu nebo Photo Filtru. Nejlepší by bylo, kdyby všichni koně byly na mailu nejpozději na konci tohoto měsíce. Klidně můžete přiložit i nové koně. Ke keždému koni napište jeho jméno (nepsat do obrázků nic než podpisi). Ukázka mailu:


Čau Haidy, taky Wichite. Posílám ti ty koně do Tear Cry, ok?
Ten šedej s černýma znakama se jmenuje Moonspirel, ten bílej je Vondia, ...

Takhle by ten mail měl sik vypadat+ přiložit fotky těch koní. Nadpis mailu bude Koně do TC, vaše jméno v Tear Cry (Třeba Koně do Tear Cry, Sarah Hidatsa Tonks Roland, ale každý napíše svoje celé jméno kreslíře) Budu se na vaše maily mooc těšit :)

- Hidatsenka

promiňte :D

14. července 2010 v 13:48 | Haidy |  O blogu
Budu muset asik na 3 týdny odjet, ale pak se vrátím v plné síle. Možná se tu během té doby objevíl, ale nic neslibuji. Je mi to moc líto a bude se mi stýskat.Vaše Hidatsenka! :*

Takže kreslíři vztávat, budíček! XD

13. července 2010 v 21:51 | Hidatsa Tholander XD |  Tear cry
Takže kreslíři budíček! Vztáváme! XD Tak jsme si dali pauzičku a už zase jedeme! Pořád počítám Kory za koně, a jelikož Anemone na Tear Cry kašlala a dodala jen jedinýho koně, kterýho skoro nezměnila, takže anemone, aneb lili v Tear Cry skončila a je smazána! :P Takže do konce prázdnin mi každý kreslíř odevzdáte minimálně jediného koně!!! Ale pozor! Nové pravidlo: Buď koně nakreslíe ručně na papír, nebo tak jak kreslí Sirocco, že třeba ve photoshopu nebo ve photofiltru ho nakreslíte, ok? Žádní koně z Bella Sary! Lidi, teď to rozjedeme ve velkym a až si zapojím skener, tak vás podpořím i svýma kresbama! XD S pozdravem Haidy.

Budu mazat!!!!

13. července 2010 v 18:53 | Nikdo! XD |  Hlášeníčka
Takže Sbéčka máte měsíc na to, aby ste se VŠECKY UKÁZALY NA BLOGU!!!!!!! Když přijde na blog nějaké Sbé, napíše jeden coment že tu bylo. Sbéčka, která se tu neukáží si smažu, což jistě bude Anemone, Snow, Nelli a další. Vodatsu si nesmažu nikdy, ok?

Sbéško Sirocco XD

13. července 2010 v 18:43 | Hidatsa Sarah Anne Tonks Roland Tholander XD |  Moje Sbé XD
Takže mám nové Sbé, a je to Sirocco! Diplomky sice zž dáááávno nedělám, ale když mi na blog napsala, že diplom pro bude u ní na blogu, chytila mě soutěživá horečka XD a honem jsem začala vyrábět diplík! XD Barevně je sladěn s jejím blogem a myslím, že by se jí snad mohl líbit! :)
Pro Sirocco
Tak co, Siri, líbí? :D

Jdu XD

13. července 2010 v 14:07 | Sarah Hidatsa Tonks Roland! :) |  O admince
Jdu se čučet s mamkou na horor, venku je bouřka jak slon, tak se budu bááát! XD Jakýsi Báthory něco XD tak kdybych dostala infarkt, tak se nedivte! XD


- Haidy

Svatba!!!!!!

13. července 2010 v 14:03 | Sarah Hidatsa Tonks Roland! :) |  Tear cry
Takže jistě jste si povšimli, že jsem do Tear Cry- Deník Minulosti propašovala Colma z Bella Sary! XD No ale když mě se táááák líbil XD a vzniklo z toho to, že v Tear Cry bude svatba!!! Colm totiž chce požádat Haidy (v knížce) o ruku a co asi Hidatsa řekne?...Takže se těšte, bude to zapeklitý! :) Bééé, bude to smutný a já budu prečet! XD


- Sarah Hidatsenka Tonks (Roland) XD

Dess 0.1

12. července 2010 v 20:59 | Hidatsenka Anynka Nanny! XD |  Dessy a jiné výtvory
Takže tady máte první volný dess, kdo ho chce, ať napíše do komentů své jméno, svůj blog, na jakém blogu dess zakotví a jestli mu ho mám nastavit. Jinak kdyby ho chtěl někdo nastavit, tak ať mi napíše heslo na hidatsenka@seznam.cz a já to zařídím. Nebát se, já hesla nekradu! XD Ale asi by bylo lepší, kdyby to nastavil autor, ať to sedí přesně! XDDD


  Tohle vám ještěmusím na míru vyplnit XD Jinak třeba Sbé a takový blbosti dodělám až mi někdo napíše, že ho chce, protože bych to nerada dělala zbytečně! XD

Instalace: Poloha záhlaví- Nahoře, uprostřed, neopakovat, rolovat, bez zadní barvy
               Rozměr záhlaví- 575 pixelů

Tady taková divná malá stránka XD inspiraci mi nahnala Serenity, díky! :D
  Instalace: Poloha stránky- Nahoře, uprostřed, opakovat vertikálně, fixovat, bez zadní barvy
                 Rozměry stránky- 890 pixelů, mon. šířka 0, max. řířka 0

Tady jsou okra stánky:
Instalace: Poloha- Nahoře, vlevo, opakovat, fixovat (jinak z toho bolí oči XD), bez zadní barvy


To je vše a ostatní blbosti dodělám na míru a tamto na tom záhlavku dopíšu podle nového majitele XD. Kdo ho chce?? Napište:


1) Tvé jméno
2) Tvůj blog, na kterém dess bude
3) Tvůj mail
4) Čekej na mou odpověd! :)

P.S. Bellasara SB na tento blog má zákaz vstupu, takže té ho nedám ani za zlatýho dědka! XD

Talže líbí? :) Jinak tento dess si můžete nastavený prohlédnout >tady<, aby jste mohli posoudit. Je to prostě svěží letní dess! :)


- Praštěnka Hidatsenka XD

Pro VerisQa! :)

12. července 2010 v 20:04 | Hidatsenka Anynka Nanny! XD |  Moje Sbé XD
Takže VeriseQ mi ukázala obrázek Starlighta a dovolila mi ho dát na blog dokonce dřív než ona sama!! Moc si toho cením, Veru, ani netušíš, jak moc to pro mě znamená. Vím, asi to zase moc pitvám, XD Ale já si toho prostě cenním a tady máš něco na oplátku! :)
VerisQovi! :)


Kromě VerísQa nekopírovat!! Má tvorba!! :) Líbí?

Takže blogísek má nový kabátek! ;)

11. července 2010 v 19:23 | Hidatsenka |  O blogu
Takže blog dostal nový kabátek. Vím, vypadá jako zimní, ale neměl být zimní! XD Sice je modrej a jsou na něm vločka, ale to je jen detail. Jsem se nudila a jak mi VeriseQ poslala fotečku Starlighta, tak jsem si řekla, že udělám dess, do kterýho zapasuju Starlights. Původně měl být fialovej, ale fialová tu byla už mockrát, a nejbližší barva fialové, která tu ještě nebyla byla modrá.

Doufám, že ti VerisQu newadí, že mám Starlighta na dessu. Ale kdyby ti to vadilo, tak já bych ten dess předělala, ale byla by to škoda. Hele, napíšu do menu, že ten obrázek Starlighta na dessu je od tebe, ju? Jo a tu holku nemám od tebe, tu jsem našla sama, ok? Jinak doufám, že se vám dessík líbí a napište prosím svůj názor, jo? Jinak dělám dessy na objednávku, i když asik odemne nikdo chtít nebudete :(, ale newa, kdyby ste měli zájem, dám sem pár volnejch dessů, a podle toho, kdo je bude chtít tam ještě doplním koně blogu, admina, atd... jo? Začínají mě ty dessy šíííleně byvi, mám jich plnej počítač! XD

Jo a ještě něco, dessy dělám ve Photoshopu, takže téma dessů bedu "I bez brushů se dají dělat zázraky!" :D I když moje dessy mají k zázrakům vááááážně daleko! XD Tak pište názory, ok? :)


- Hidatsenka

Jupííííííí! Starlights je tadýýýý!!

11. července 2010 v 17:33 Koně blogu
Takže díky mému super Sbéčku VerisQovi můžu dát na blog obrázky všech koní blogu!! VeriseQ totiž našla fotečku Starlighta z nové edice Starlights! :) Moc děkuju! :D A tady už jsou ti slibovaní koníci blogísku:


Hidatsa:
Hidatsa

Mote:
Mote

!!!STARLIGHT- STARLIGHTS!!!:
Starlight

!!Zdroj: Veronika197.blog.cz!!


Cheienne:
Cheienne
Anisinabe: Nemám foto
Heveli: Nemám foto XD


Mirth:
Mirth
Serenity- Věnuji blogerce Serenity (Pokud ji teda chce :D):
Serenity

A to je zatím vše, ale myslím, že až vyjde edice Starlights, že něco málo přibude! ;)
Tear Cry- Deník Minulosti: Kapitola čtvrtá- Dědictví

10. července 2010 v 20:37 | By Haidy |  Tear Cry- Deník Minulosti
Takže konečně jsem měla čas to dopsat! A tady je výsledek měsíce přemýšlení a vymýslení děje! :) Ale asi jste to tak trocha zapoměli, tak si asik přečtěte konec minulé kapitoly, ať si lépe vzpomenete! :D

klik na c. č. :D

He tak tohle vááážně zabíjí! XDDDD

10. července 2010 v 20:19 Soutěže a Bleskajdy
Vyzkoušejte tenhle zábavný testíky! >Zde< máte odkaz a myslím, že na to nachytáte hóóódně lidí, já jsem nachytala mamku i bratra! XD (Ale ten je tak pitomej, že se tomu ani u něj nedivím! :D)

Asik je volná, že?

10. července 2010 v 19:25 | Hidatsa Sarah Anne Tonks Tholander |  Koně blogu
Takže koukala jsem se po všech blogískách a nikde sem neiděla Serenity jako koně blogu! Ani na koních blogu není!! Takže jelikož je asik volná a šííííííleně sem se do ní zabouchla (do koně BS, ne do blogerky Serenity! XDDDD), takže je moe!!!!!! Nééé, majiteli dám čas do... do dnešní půlnoci, protože stejně jistě ničí není! :D A po půlnoci je automaticky MOE!!!!! :D Její fotečka krááásky mé! :* Jo a pokud se do stejné doby neozve i majitel toho koně nalevo (newím, jak se jmenuje), tak ten bude taky můj, ju? :)

Sokol a Serenity

- Hidatsenka Anne :D

Nééé, on ně snad pronásleduje? XD

10. července 2010 v 0:28 | Hidatsa Sarah Anne Tonks Tholander! (Šílený jméno! XD) |  O admince
Adam Lambert mě pronásleduje!!!!! Ve středu jsem ho na Óčku šlyšela 4x, ve čtvrtek 3x, včera 1x a dnes v sobotu mi tu zase vyhrává!! XD Takovej hezoun, a musí být teplej! XD Whataya want from me... whataya want from me... jejda, já si to zpívá... JUPÍÍÍ! Pustili tam Iyaze a písničku Solo! :D Já jsem poslední dobou hroznej závislák na Óčku, tak se nedivte, ju? Díky a teď jdu už vážně spát a kdyby zase hrál Lambert, tak napíšu, ju? XD Tak dobrou a ať se vám zdá třeba... třeba o Lambertovi :D! Nééé, to radši néé XDDDDD no nic, tak dobrou.... ráno! XDDDDD

Takže koně za Starlights! XD

10. července 2010 v 0:15 Koně blogu
Takže vím, že zabírat si koně ze Starlights je trochu předčasné, ale pak už bude pozdě, takže si zabírám zatím VŠECHNY koně z této edice, které kreslila Anne Sofie Tholander (Fie Tholander), což bude asik tak maximálně 6 koní. Pak, až uvidím větší obrázky si vyberu dva nej a zbytek propustím, ok? Jako ale jestli máte někdo mámytky, tak si je hezky nechte, ju? A neopičte se!!!! :D Jo a kdyby tam byl náhodou nějakej koník od Jennifer L. Meyer, jako že nebude, jelikož Jenny psala, že nemá čas, ale kdyby náhodou, tak si ho taky zabírám, jo? Díky sa pochopení a prosím nenadávejte, to jsou jen ti vynalézaví! XD Jo a ještě bych si chtěla zabrat koně s číslem 9/55. Newím, kdo to je, ale to je fuk! XD Jo a pak si nechám ze Starlights jen tři koně a zbytek vám pustím, ať nesocním, ju? :D  Jo a některé koně nechám rovnou svému nej Sbé Vodatse, ať je nemusí pracně honit, ju? :) Díky a dobrou noc! :D


- Hidatsenka Anne :D

Poselství, které pomohou! :D

9. července 2010 v 22:34 | Sarah Haidy |  Ostatní
Takže prázdniny se blíží a myslím, že by se mohlo hodit pár moudrostí! XD Tady je slovník mých myšlenek! :D Tak si to přečtěte a zkuste se tím řídit! ;) Jo a moje tvorba, takže kdyžtak kopčit se zdrojem, ju? :)


Život- je jako veliká počítačová hra. Nikdy newíš, jaká překážka se ti postaví do cesty. Ale tvůj život je jen tvůj a jen ty ho ovládáš! Jakou bitomost vymyslíš dnes? Musíš si něco vymyslet, a\´t se nenudíš! Užij si život, dokud to jde, protože než se rozkoukáš, budeš muset stát na vlastních nohách a než mrkneš, budem na konci světa. Vím, máme před sebou ještě dlouhý život, ale musíme si ho užít, dokud máme čas! Jen zbabělci ze života utíkají.

Fantazie- jak říká kůň z Bella Sara, Mote, ve tvé představivosti je možné vše! Záleží jen na tobě, jak si svůj život obohatíš. Jen ty jsi hrdina svého příběhu. Je jen na tobě, jestli budeš dělat i hrdinská rozhodnutí! Když se budeš prát za pravdu, zastávat se slabších neb tak nějak, tak to jistě pomůže tvé mysli! Pak si budeš připadat vážně dobře, to ze mě mluví zkušenosti, vážně! Jo a neboj, ten pocit příjde sám! :)

Víc mě toho nenapadá, tak doufám, že se tomu aspoň nesmějete! XD


- Hidatsenka Anne

POMÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓC!!!!!!

9. července 2010 v 18:59 | Hidatsenka Anne |  O blogu
Lidičky mooooc se omlouvám, ale zítra to ruším! Zítra ten sraz v Hradci nevyjde. Moji rodiče mě dnes překvapili tím, že zítra pojedeme na dostihy do Světlé Hory, a zapoměli, že se někam jede. Stejně by zítra bylo málo lidí, tak HLAVNĚ NEJEZDĚTE!!!!!!!!!!!!!!!! :D Moc se omlouvám. My jsme se totiž začali stěhovat a já už jsem na novým. Jenže tady nemám net. Taťka mi sice wifinu koupil a nainstaloval, ale musí se tam dát nějakej kód bo co, a to umí jen brácha. Ten ale zůstal na starým a sliboval mi, že dnes večer přijede. Ale taťka přijel za mnou na nový a řekl mi, že mi brácha vzkazuje, že na mě kašle, že se mu nevyplatí přijed a že mám smůlu, debil blbej!! D: Ale já jsem vám to přece říct musela! A tak mi teda taťka půjčil svůj notebook, ale jen na chvíly, protože se bojí, že mu sem natahám viry (což  já občas dělám, no :D) a tak zachvíli musím jít pááá a příjdu zase někdy tak za... newím, možná zítra, možná za měsíc... vím já? XD No nic, musíím pá, tak si hezky užijte prázdky a hlavně, udělejte pro mě jednu věc, nenuďte se jako já, jo? XD Jo a ten sraz uděláme někdy později, tak tak se domluvte na nějakých termínech, který by vám seděli a pak mi jich pár nahlaste a já vyberu, ju? Díky mocinky jo a TerezQo, to jsem ti z toho mobilu vážně psala já, ju? Díky za pochopení! :D Tak zatím páááááá! :*


- Hidatsenka Anne :D

To se mi zas něco povedlo XD...

4. července 2010 v 1:08 | Hidatsenka Anne Lusionel Sittová XD |  O admince
Takže po dlouuuhé době jsem si zase hrála ve Photoshopu a vznikl z toho mooc hezkej obrázek. Nekomu se líbit nemusí, ale já osobně si myslím, že ty 2 hodinky k něčemu byly! :) Takže jsem se nachala inspirovat Anne Tholander a namalovala jsem ve Photoshopu tohle! :)
Moe kwááásná lištiška! XD
Pokoušela jsem se i napodobit písmo Anne Tholander, a našla jsem úúúplně to samý! Ale až na detail, že ona má ty písmeny ohraničeny jinou barvou. Jak jen to dělá? XD- Hidatsenka Anne XD